darmowe wydarzenia na Białołęce

Jak co tydzień mam dla Was różne propozycje na nadchodzący tydzień. Oto darmowe wydarzenia na Białołęce, które umilą Wam kolejny upalny tydzień lata.

sobota, 4 sierpnia

„Krawiec Niteczka” – Białołęka Bajkowa rodzinne spotkania teatralne

Interaktywne przedstawienie teatru Baza. Jest to opowieść o krawcu z krainy Tajdarajda. Pewnego dnia Cyganka przepowiedziała mu przyszłość. Ma zostać królem, tylko musi wyruszyć na Zachód. Krawiec wyrusza w podróż. Spotyka Stracha na Wróble, z którym dalej wspólnie przemierza świat. Gdy trafia do oczekiwanego miasteczka, dostrzega, że choć wszędzie wokół świeci słońce, nad miastem zawisły chmury, a z nich wciąż pada deszcz… Jest to opowieść o zwykłym, skromnym chłopcu, o dobrym sercu. O tym jak dobre uczynki nieoczekiwanie zostają nagrodzone.

Park Henrykowski, godz. 13. 00

sobota, 4 sierpnia

Polecamy:

„Miejskie Zoo” – gry i zabawy

Kolejne z cyklu spotkań realizowanych z budżetu partycypacyjnego. Główne atrakcje spotkań to:stanowiska z eksperymentami, malowanie buziek, puszczanie ogromnych baniek mydlanych, drukowanie chmur w kształtach wymyślonych przez uczestników.

Teren rekreacyjno-sportowy przy ul. Magicznej, godz. 16. 00

sobota, 4 sierpnia

„Neon-Demon” – Kinołęka

Projekcja filmu „Neon-demon” w ramach plenerowego seansu filmowego na Zielonej Białołęce. Jesse przyjeżdża do Los Angeles, aby rozpocząć karierę modelki. Wkrótce spotyka grupę kobiet owładniętych obsesją cielesnego piękna, które zaczynają żerować na jej młodości i witalności.

Park Syrenki, ul. Długorzeczna, godz. 21. 30

niedziela, 5 sierpnia

„Słowik” – Bajkowa Białołęka rodzinne spotkania teatralne

Interaktywny spektakl Teatru Baza.Bajka opowiada o historii, która wydarzyła się bardzo dawno temu w Chinach. Dokładnie na dworze cesarza Chin. Od dawna rybacy, którzy pracowali nieopodal grodu cesarskiego, mogli się cieszyć pięknym śpiewem słowika, który zamieszkiwał ogród. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że sam cesarz o pięknym ptaku, którego posiadał w ogrodzie, nie miał pojęcia.

Teren rekreacyjny Ogrody Mehoffera przy ul. Mehoffera, godz. 13. 00

niedziela, 5 sierpnia

„O smoku i królu leniuchu” – Magiczne spotkania z kulturą

Spektakl „O smoku i królu leniuchu” w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2018. Interaktywny spektakl, w którym muzyka i barwna scenografia przenosi widza w świat baśni. Król Histeriusz zapada na groźną chorobę zwaną lenistwem. Ale na zamku pojawia się tajemniczy gość, przed którym cała królewska świta umyka. Spektakl dla widzów od lat 5.

Teren rekreacyjno-sportowy „Bociani Zakątek”, ul. Ruskowy Bród, godz. 16. 00

czwartek, 9 sierpnia

Poszukiwacze skarbu

Zajęcia dla dzieci w wieki 6-10 lat. Zapisy w bibliotece lub pod numerem telefonu 22 675 05 12.

Biblioteka Zielona, ul. Berensona 38, godz. 17. 00

czwartek, 9 sierpnia

Pierwsze urodziny Zumba@Fitness

Specjalne wydanie zajęć Zumba® Fitness. Oprócz standardowych czwartkowych zajęć Zumba®, podczas których uczestnicy będą wspólnie świętować pierwszy rok wspólnej zabawy, przewidziany jest czas na zrobienie sobie zdjęć, porozmawianie, wspólne zjedzenie ciast, tortów.

3 Pokoje z Kuchnią, ul. Głębocka 84, godz. 18. 15

czwartek, 9 sierpnia

Muzyczny czwartek w ogrodzie na dachu

Wydarzenie poprowadzą, tancerze i instruktorzy renomowanej szkoły Egurrola Dance Studio. Tym razem uczestnicy będą tańczyć cha-chę.

Ogród na dachu Galerii Północnej, ul. Światowida 17, godz. 19. 00

piątek, 10 sierpnia

Twórcze podwieczorki

Twórcze podwieczorki to druga edycja cyklu imprez kulturalnych – wydarzeń artystycznych skierowanych do dorosłych i dzieci z Białołęki, Warszawy oraz rodzin wypoczywających w wakacje w stolicy.  Organizatorzy zachęcają do wspólnego muzykowania, nauki tańców regionalnych i wykonania prac plastycznych nawiązujących do tematyki poszczególnych spotkań artystycznych. Tym razem wystąpi zespół Klezmersi (skrzypce, klarnet, perkusja, akordeon).  W ich repertuarze znajdują się tematy muzyczne różnych narodów. Składają się na nie utwory z różnych stron świata, m.in. utwory polskie, węgierskie, rumuńskie, żydowskie, bałkańskie,
rosyjskie, niemieckie i inne …

Park Henrykowski, ul. Klasyków, godz. 17. 00

piątek, 10 sierpnia

„Zanim się pojawiłeś” – Białołęckie Lato Filmowe

9. edycja wydarzenia kulturalnego w ramach autorskiego wydarzenia Filmowa Stolica Lata o charakterze rekreacyjnym, w ramach którego zaprezentowane są produkcje kinematografii światowej.

Park Henrykowski, ul. Klasyków, godz. 21. 15

Przez całe lato od czwartku do soboty w Parku Magiczna i w Parku Picassa w godz. 12.00-18.00, czekają na Was w namiotach cyrkowych animatorzy BOKu.

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here