darmowe wydarzenia na Białołęce

Jak co tydzień mam dla Was zestawienie darmowych wydarzeń w nadchodzącym tygodniu. 

sobota, 28 lipca

Kolorowo to cyrkowo – Eduardo Show

Przedstawienie ekscentrycznego Klauna Eduardo obfitować będzie w wiele bardzo śmiesznych scenek, w których będzie starał się przekonać dzieci, że doskonale opanował tajniki żonglerki i chodzenia na szczudłach. Zaczaruje bańkami mydlanymi, poprosi o pomoc w noszeniu walizki, będzie rozśmieszał najpoważniejsze dzieci.
Następnie wszystkie odważne dzieci będą próbowały przekonać artystę, że cyrk znają doskonale. Przejdą na szczudłach, podrzucą piłeczkami i wejdą w świat cyrku. Artysta pokaże, że klaunada, to bardzo wyrafinowane i wielozadaniowe aktorstwo!

Park Picassa w godz. 12.00-14.00
Park Magiczna 16.00-18.00

sobota, 28 lipca

Polecamy:

Bajkowa Białołęka – Rodzinne spotkania teatralne „Baba Dżaga”

Interaktywny spektakl Teatru Baza. Współczesna opowieść oparta na bajce „Jaś i Małgosia” Braci Grimm. Wędrując przez las, rodzeństwo Jaś i Gosia trafiają do domku Baby Jagi. Zostają złapani przez starą Wiedźmę. Dzieci orientują się, że mogą być zjedzeni na obiad. Baba Jaga nie lubi ludzi, bo oni nie lubią jej. Dzieci namawiają staruchę, żeby się zmieniła, przekonują ją, że jest wyjątkowa. Baba Jaga próbuje swoich sił jako artysta malarz, modelka, piosenkarka. W końcu znajdują dla Baby Jagi zajęcie. Będzie raperem. Uczą ją tańczyć, wymyślają piosenkę i pseudonim artystyczny – Baba Dżaga. Historia uczy dzieci, żeby w każdym człowieku dostrzegać dobre i piękne rzeczy.

Teren rekreacyjno-sportowy przy ul. Strumykowej (park Strumykowa), godz. 13. 00

Biblioteka „Zielona” ul. Berensona 38, godz. 15. 00

sobota, 28 lipca

Gry i zabawy „Laboratorium Szalonego”

Kolejne z cyklu spotkań dla dzieci i dorosłych organizowanych w dwóch parkach:”Bociani Zakątek” i Magiczna.Każde spotkanie odbywa się pod innym hasłem przewodnim, które określa zabawy i gry prowadzone tego dnia. Główne atrakcje spotkań to:stanowiska z eksperymentami, malowanie buziek, puszczanie ogromnych baniek mydlanych, drukowanie chmur w kształtach wymyślonych przez uczestników.

Park „Bociani Zakątek”, ul. Ruskowy Bród, godz. 17. 00

sobota, 28 lipca

Letnie koncerty Jakubowe pod lipą

Koncert z serii „Letnie koncerty Jakubowe pod lipą” – z okazji 500-lecia istnienia kościoła, pn. „Lista nieobecności”.  Spektakl z pieśniami wielkich twórców piosenki polskiej i światowej. Koncert piosenek A. Osieckiej, J. Kofty, Wysockiego, Cohena, Kaczmarskiego, Stachury, Niemena i innych.

Kościół św. Jakuba na Tarchominie, ul. Mehoffera 4, godz. 19. 00

niedziela, 29 lipca

Bajkowa Białołęka – Rodzinne spotkania teatralne „Zaczarowani Bracia”

Interaktywny spektakl Teatru Baza.Bajka opowiada o zwycięstwie dobra nad złem i przebiegłością. Baba Jaga zaczarowała dwóch braci w drzewa. Ich Mama wyrusza na poszukiwania synów. W lesie zwierzęta są jej przyjaciółmi. Droga przez las jest pełna przygód. Mamie pomagają zwierzęta tak, jak ona pomaga im. Wspólnie jest im łatwiej zwyciężyć zło. Bajka kończy się odczarowaniem synów, którzy znów stają się ludźmi.

Teren rekreacyjno-sportowy przy ul. Książkowej, godz. 13. 00 

niedziela, 29 lipca

Magiczne spotkania z kulturą

Warsztaty muzyczne w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2018.To spotkanie z niezwykłym człowiekiem, podczas którego zawitamy do świata wypełnionego muzyką, pełnego instrumentów rzadkich, tajemniczych i niespotykanych. Odnajdziemy muzykę w dźwiękach codziennych jak i powędrujemy w najdalsze zakątki świata. Warsztat dla widzów od lat 5.

Teren rekreacyjno-sportowy „Bociani Zakątek”, ul. Ruskowy Bród, godz. 16. 00

wtorek, 31 lipca

Lato w mieście – projekcja filmu „Wielka szóstka”

Akcja filmu toczy się w fikcyjnym mieście San Fransokyo będącym – zgodnie z nazwą – futurystycznym połączeniem San Francisco i Tokio. Główny bohater, czternastoletni geniusz komputerowy, początkowo rozmienia swój talent na drobne, biorąc udział w nielegalnych walkach robotów, ale wkrótce okaże się, że aspołeczny nerd może wykorzystać swoje umiejętności dla dobra ogółu i z pomocą przyjaciół oraz otyłego robota uratuje miasto przed zagładą.

Kino na BOKu, ul. Van Gogha 1, godz. 10. 00

środa, 1 sierpnia

Wolność kocham. Rozumiem?

Występ Trupy Teatralnej MEANDRY, która okazji 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i 100-lecia odzyskania Niepodległości zaprezentuje program oparty na tekstach m.in. Baczyńskiego, Mickiewicza, Młynarskiego, Kaczmarskiego oraz autorskich i znanych melodiach m.in. „Sen o Warszawie”, czy „Orszaki, dworaki”. Pełne wzruszeń artystyczne spotkanie skłaniające do refleksji nad wolnością, niepodległością i wartością patriotyzmu.

Plac przed Urzędem Dzielnicy Białołęka, ul. Modlińska 197, godz. 17. 01

środa, 1 sierpnia

Dzieciaki zdrowo smakują. Warsztaty kulinarno – sensoryczne.

W programie m. in. omówienie piramidy zdrowego żywienia i aktywności fizycznej, zaznajomienie się z nieznanymi produktami,  poznanie nowych smaków i zapachów, wspólne przygotowanie produktu uwieńczone degustacją. Tym razem uczestnicy przygotują lody na bazie czarnych porzeczek i mleka kokosowego. Zapisy: dzieciakizdrowosmakuja@gmail.com (w treści maila należy podać imię i wiek dziecka)

3 Pokoje z Kuchnią, ul. Głębocka 84, godz. 17. 15

czwartek, 2 sierpnia

Mapa skarbów oraz piracki dziennik

Zajęcia dla dzieci w wieku 6 -10 lat. Zapisy w bibliotece lub pod numerem telefonu 22 675 05 12.

Biblioteka Zielona, ul. Berensona 38, godz. 17. 00

piątek, 3 sierpnia

Twórcze podwieczorki

Twórcze podwieczorki to druga edycja cyklu imprez kulturalnych – wydarzeń artystycznych skierowanych do dorosłych i dzieci z Białołęki, Warszawy oraz rodzin wypoczywających w wakacje w stolicy. Tym razem wystąpi zespół „Buteleczka wina” (śpiew, skrzypce, akordeon). Zespół w swoim założeniu nawiązuje do tradycji zespołów wykonujących muzykę rosyjską. W składzie zespołu występuje rodowita Rosjanka. W koncercie zostaną wykonane najbardziej znane utwory związane z tym kręgiem kulturowym.

Park Henrykowski, ul. Klasyków, godz. 17. 00

piątek, 3 sierpnia

Białołęckie Lato Filmowe

Projekcja filmu „Focus” w  reżyserii Glenna Ficarra, Johna Requa.

Park Henrykowski, ul. Klasyków, godz. 21. 15

piątek, 3 sierpnia

Kinołęka

Film: „Pieśń słonia”, reż. Charles Binamé
Historia próby rozwikłania zagadki zaginięcia jednego z lekarzy szpitala psychiatrycznego. Jedyną osobą, która wydaje się wiedzieć, co stało się z doktorem Lawrencem, jest Michael – pacjent szpitala z pięcioletnim stażem, który z wielką przyjemnością prowadzi intelektualną grę zarówno z widzem, jak i z przesłuchującym go doktorem Greenem.

Bociani Zakątek, Ruskowy Bród 39, godz. 21. 30

Animacje w namiotach cyrkowych: od czwartku do soboty w Parku Magiczna i w Parku Picassa w godz. 12.00-18.00

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here