darmowe imprezy na Białołęce

Dzień coraz dłuższy, słońce coraz częściej świeci i coraz więcej się dzieje. Korzystajcie z wiosennej pogody i bawcie się dobrze. Zapraszam na wpis, w którym jak co tydzień opisuje darmowe imprezy na Białołęce. 

sobota, 7 kwietnia

Pozytywne Strony – Białołęcki Festiwal Książki Dziecięcej i Młodzieżowej

Już w sobotę, 7 kwietnia odbędzie się Białołęcki Festiwal Książki Dziecięcej i Młodzieżowej „Pozytywne strony”, który co roku skupia wokół siebie młodszych, nieco starszych, a także całkiem dorosłych miłośników literatury. Jest to wspaniała możliwość do kilkugodzinnego obcowania ze słowem pisanym. To okazja do zapoznania się z  nowościami wydawniczymi i najbardziej wartościowymi książkami dla dzieci i młodzieży, możliwość uczestniczenia w warsztatach, prelekcjach, konkursach literackich czy wreszcie spotkań z autorami książek dla Dzieci i Młodzieży (w tym z Ewą Chotomską, Justyną Bednarek, Przemysławem Wechterowiczem czy Ewą Karwan-Jastrzębską). W trakcie imprezy odbędą się ponadto całodzienne warsztaty z czerpania papieru i wykonywania ozdobnych pieczęci.

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum MENTIS przy ul. Piwoniowej 18, godz. 10.00-16.00

sobota, 7 kwietnia

Polecamy:

Siła Kobiet – Warsztaty integracyjne dla kobiet w różnym wieku

Stowarzyszenie Moja Białołęka zaprasza na warsztaty „Siła Kobiet”. To zajęcia dla kobiet, które lubią podejmować wyzwania, chcą odnosić sukcesy i dobrze się przy tym bawić i dla mężczyzn, którzy wspierają kobiety. Tematem spotkania będzie  wiosenny przegląd ( czyli zdrowie i uroda).  Dla uczestników darmowy poczęstunek:) Zgłoszenia, informacje i zapisy: www.mojabialoleka.pl.

3 Pokoje z Kuchnią, ul. Głębocka 84, godz. 10.00

sobota, 7 kwietnia; niedziela 8 kwietnia

Inauguracja sezonu wiosennego na zielonym dachu

Uroczyste otwarcia sezonu na dachu Galerii Północnej. Miłośnicy zieleni będą mogli stworzyć swój ogród w szkle. Nauczą się również, jak prawidłowo wysiewać nowalijki i kwiaty, nawet w doniczkach. Sadzonki oczywiście wzbogacą parapety domów i mieszkań uczestników eventu. Fascynaci DIY stworzą swoje wiosenne kapelusze i przypinki. Na najmłodszych czekają animacje z wykorzystaniem baniek mydlanych i wiosenne pokazy iluzjonistyczneWszystkim czas spędzony na dachu uprzyjemnią występy DJ’a. Deszcz nie pokrzyżuje  planów! Na dachu ustawionych zostanie kilka namiotów, w których będzie można się schronić w razie niesprzyjającej pogody.

Galeria Północna, Światowida 17, godz. 11.00 – 19.00

sobota, 7 kwietnia

Bajkopodróże – twórcze czytanki

Bajkowa podróż po klasyce literatury dziecięcej połączona z teatralnymi i plastycznymi rodzinnymi warsztatami(dla dzieci w wieku 6-10 lat) prowadzonymi przez aktorów z Grupy Teatralnej Zaplecze. Uczestnicy przeniosą się w podróż do Wielkiej Brytanii i zagłębią się w „Tajemniczym Ogrodzie”. Tym razem, tak jak w czytanej opowieści, będą szukać  drzwi wejściowych do tajemniczego ogrodu. Zapisy pod numerem telefonu 22 300 48 00, wew. 1.

Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. Van Gogha 1, godz. 11.00

sobota, 7 kwietnia

Sąsiedzka pogadanka o pszczołach

Organizatorzy opowiedzą, jakie produkty można pozyskiwać od pszczół? Jak się to robi? Jakie są właściwości poszczególnych produktów? Jak je wykorzystujemy?Co to jest apiterapia? Będzie słodko i smacznie.
Zapraszają Agnieszka i Wojtek, pszczelarze z Pasieki Edukacyjnej, opiekunowie uli w Ogrodzie Sąsiedzkim.

3 Pokoje z Kuchnią, ul. Głębocka 84, godz. 16.00

niedziela, 8 kwietnia

Czytamisie – Kameralne warsztaty rodzinne

CZYTAMISIE to cykl bezpłatnych warsztatów dla dzieci i rodziców, prowadzonych przez Annę Hajzik-Jurlewicz, neurologopedę kliniczną i pedagog specjalną. Na najbliższych warsztatach, 8 kwietnia uczestnicy porozmawiają o zaletach współdziałania. Każdy z nas jest dobry w czymś innym. Jak to wykorzystać? Jak odkryć, że razem możemy więcej? Jak doceniać i zauważać swoje mocne strony? Obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem mailowym: kasa@bok.waw.pl lub numerem telefonu 22 300 48 00, wew. 2.

Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. Głębocka 66, godz. 9.00 (dzieci w wieku 5-6 lat), godz. 10.15 (dzieci w wieku 3-4 lata)

niedziela, 8 kwietnia

Grill integracyjny mieszkańców Białołęki z Hydro Rowerami

O tym wydarzeniu możecie przeczytać tu.

Plaża przy Moście Północnym, godz. 12 – 16.00

niedziela, 8 kwietnia

Gdzie i jak szukać spokoju – warsztaty rozwojowe

Białołęcki Ośrodek Kultury i Białołęka Jest Kobietą zapraszają na warsztaty rozwojowe w czasie których uczestnicy odpowiedzą sobie na pytania:czym jest stres i skąd się bierze, dlaczego stale brakuje nam czasu, czym się martwimy i czy to jest nam potrzebne, dlaczego tak trudno nam zwolnić, dlaczego nie potrafimy znaleźć czasu dla samych siebie?
Porozmawiają o stresie i o jego wpływie na nasze samopoczucie. Uczestnicy otrzymają podstawową, łatwą do zastosowania wiedzę dotyczącą mechanizmów lękowych i praktyczne narzędzia, którymi można zatrzymać „galop” myśli.

Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. Van Gogha 1, godz. 14.00-17.00

poniedziałek, 9 kwietnia

Po sąsiedzku – Spotkania z farbami

Zajęcia dla dzieci realizowane w ramach Budżetu Partycypacyjnego. Zapisy na warsztaty: e-mail:posasiedzku2018@gmail.com lub telefonicznie pod nr. tel. 609 142 482.

Lokalizacja : Szkoła Podstawowa nr 31, ul. Kobiałka 49, godz. 16.00

poniedziałek, 9 kwietnia

Sportowcy dawnej Warszawy – Spotkanie Varsavianistyczne

Spotkanie bez ograniczeń wiekowych. Zapisy w bibliotece lub pod numerem telefonu 22 675 05 12.

Biblioteka Zielona, ul. Berensona 38, godz. 18.00

wtorek, 10 kwietnia

Dziecięce teatralne poranki z Białołęckim Ośrodkiem Kultury

Teatralne Poranki dla dzieci w Galerii Północnej to połączenie dobrej zabawy i nauki. Tym razem teatr O Rety zaprasza na spektakl pt. „Jak wróbelek nie mógł zdążyć na wesele”. W opowiedzeniu zabawnej i mądrej historii wróbelka pomogą aktorom duże lalki w typie kukiełek oraz pacynki, które z pewnością spodobają się dzieciom.

Galeria Północna, ul.Światowida 17, poziom +1 koło restauracji Kuchnia Marche, godz. 11.30

wtorek, 10 kwietnia

Zręczne Paluszki – Czasem słońce, czasem deszcz

Czy w czasie deszczu dzieci się nudzą? Czy zawsze lubimy, kiedy świeci słońce? W co się bawić na dworze, a w co w domu? Dla dzieci w wieku 3-4 lata. Zapisy u bibliotekarzy lub pod nr 614-60-80.

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr LVI „Nautilus”, ul. Pancera 18, godz. 17.15

środa, 11 kwietnia

Po sąsiedzku – Spotkania z farbami

Zajęcia dla dzieci realizowane w ramach Budżetu Partycypacyjnego. Zapisy na warsztaty: e-mail:posasiedzku2018@gmail.com lub telefonicznie pod nr. tel. 609 142 482.

Szkoła Podstawowa nr 112, ul. Zaułek 34, godz. 15.00

środa, 11 kwietnia

Dzieciaki Zdrowo Smakują. Warsztaty kulinarno-sensoryczne.

Te warsztaty to: cenna nauka dla dużego i małego, która zdrowo zaprocentuje w przyszłości, omówienie „Piramidy zdrowego żywienia i aktywności fizycznej”, wspólnie pokonywanie strachu przed nieznanymi/nielubianymi produktami, poznanie nowych smaków, zapachów i zaskakujących kompozycji kulinarnych, dowartościowanie i satysfakcja każdego dziecka (a także rodzica!),wspólne przygotowywanie przekąsek uwieńczone degustacją,a wszystko w miłej i rodzinnej atmosferze!
Na spotkanie serdecznie zaprasza edukatorka żywieniowa – Kasia Kowalczuk.

3 Pokoje z Kuchnią, ul. Głębocka 84, godz. 16.30

środa, 11 kwietnia

Wiosenne inspiracje – warsztaty

W ramach realizacji projektu „Bliżej siebie” z Budżetu Partycypacyjnego 2018 odbędzie się cykl trzygodzinnych warsztatów „Wiosenne inspiracje”. Tematem spotkań będzie malowanie akwareli oraz linoryt. Zapisy na warsztaty: bs@galeriabs.waw.pl lub telefonicznie pod nr tel. 513 055 876.

Galeria B.S., ul. Łazanowicka 18, godz. 18.00

czwartek, 12 kwietnia

Po sąsiedzku – Spotkania z farbami

Zajęcia dla dzieci realizowane w ramach Budżetu Partycypacyjnego. Zapisy na warsztaty: e-mail:posasiedzku2018@gmail.com lub telefonicznie pod nr. tel. 609 142 482.

Szkoła Podstawowa „Mentis”, ul. Słodka 2, godz. 15.00

piątek, 13 kwietnia

Po sąsiedzku

W ramach realizacji projektu „Po sąsiedzku” z Budżetu Partycypacyjnego 2018 r. organizowane będą zajęcia dla osób dorosłych z wykonywania przedmiotów ozdobnych z koralików. Zapisy na warsztaty: e-mail:posasiedzku2018@gmail.com lub telefonicznie pod nr tel. 609 142 482.

3 Pokoje z Kuchnią, ul. Głębocka 84, godz. 17.30

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here