Gdzie w Warszawie można pogłaskać lwa po grzywie? Czego na Pradze strzegą dwa krasnale? Jak wąski jest najwęższy dom w mieście? Dokąd prowadzi Alejka Leniuszków? I czy można uczyć się historii z miejskich murali? Tego wszystkiego dowiecie się z ilustrowanych spacerowników „Czytamy miasto”.

Projekt „Czytamy miasto” to zaproszenie do wyjątkowych spacerów po Warszawie szlakiem niezwykłych miejsc i ciekawych historii. Skierowany jest do małych warszawiaków i warszawianek oraz ich rodzin jako zachęta do aktywnego i trochę mniej typowego spędzania czasu w przestrzeni miasta. Spacerowniki łączą w sobie elementy miniprzewodnika, rysowanki oraz inspirownika z zadaniami.

Autorki przygotowały sześć tras: po Kamionku, Starej Pradze, Starym Mokotowie, okolicach ulicy Chłodnej, Krakowskiego Przedmieścia oraz Alej Ujazdowskich. Trasy opisane są na kartach edukacyjnych. Na każdej z nich znajduje się mapka danej okolicy oraz opis wybranych miejsc wraz z propozycjami zadań oraz zabaw dla dzieci i całej rodziny. Jedna z kart („Stara Praga”) jest też dodatkowo gotowym scenariuszem gry miejskiej.

Jeśli lubicie schodzić z utartych ścieżek, poszukiwać ukrytych zagadek i w nietypowy sposób odkrywać miasto, to koniecznie wybierzcie się na wędrówki ze spacerownikami. Spacerowniki idealnie nadadzą się też na czas, kiedy większość placówek kulturalnych dla dzieci jest zamknięta – wszystkie trasy prowadzą wyłącznie na świeżym powietrzu, bez konieczności wchodzenia do wnętrz budynków czy innych obiektów.

Materiały są bezpłatne, możecie jest ściągnąć w wersji elektronicznej ze strony www.fundacjaopus.pl/trasy.

Projekt „Czytamy miasto – edukacyjne spacerowniki po Warszawie” jest finansowany ze środków m.st. Warszawy.

Polecamy:
Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here