Co robić w Święto Niepodległości? Oczywiście świętować!
Jak? Najlepiej tak, jak lubicie najbardziej. Propozycji jest sporo i każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Można zacząć już 10 listopada.

10 listopada

Posłuchać muzyki na Koncercie dla Niepodległej „Chopin / Norwid / Niemen”.

Podczas muzycznego wydarzenia zaprezentowane zostaną utwory z repertuaru Czesława Niemena do tekstów Cypriana Kamila Norwida, a także muzyka najsłynniejszego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina. W koncercie wystąpią Marcin Masecki, Kasia Moś, Tomasz Pokrzywiński, Wojciech Myrczek oraz Stanisław Soyka, a towarzyszyć im będzie orkiestra AUKSO. Koncert transmitowany będzie na żywo na stronie niepodlegla.gov.pl oraz w mediach społecznościowych Niepodległej, 11 listopada będzie można go wysłuchać na antenie Dwójki Polskiego Radia w godzinach popołudniowych, a 13 listopada na antenie TVP Kultura.

11 listopada

Świętować na Festiwalu Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu

To radosne i rodzinne wydarzenie uliczne. Tegoroczne atrakcje Festiwalu to występy polskich gwiazd muzyki, program dla dzieci oparty o polską kulturę, najpiękniejsze tańce polskie, spotkanie z Ojcami Niepodległości oraz wiele parad, występów ulicznych i tego, co tworzy rodzinny charakter przedsięwzięcia – radosnego świętowania. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

co robić w święto niepodległości

Zatańczyć w „Niepodległej. Miejscu Spotkań” w warszawskich Łazienkach Królewskich.

Tutaj na dzieci czekają zajęcia kreatywne, a już po 17:00 odbędą się warsztaty z nauką tańców miejskich. Wieczór Święta Niepodległości w Łazienkach upłynie z Warszawskim Combo Tanecznym, które zagra na wieczornej potańcówce dla gości Niepodległej. Szczegóły wydarzenia znajdziecie TUTAJ.

Polecamy:
co robić w święto niepodległości

Odwiedzić dom Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Święto Niepodległości to doskonała okazja, aby odwiedzić dworek „Milusin” znowu dostępny do zwiedzania po rewitalizacji. W tym dniu zwiedzanie dworku i wystawy stałej jest bezpłatne. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Obejrzeć uroczystą Paradę Konną i pokazy kawalerii w Łazienkach Królewskich

Z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Muzeum Łazienki Królewskie, gdzie odbędzie się m.in. parada konna oraz pokazy kawalerii. Program wydarzenia znajdziecie TUTAJ.

Wziąć udział w wydarzeniu Niepodległa Dla Wszystkich: 11 Listopada Bez Zadymy [wydarzenie odwołane]

Impreza dla wszystkich, którzy chcą w niepodległej Polsce mieszkać, żyć, pracować, tworzyć i kochać. Niepodległa bez sortowań, bez lepszych i gorszych, bez pogardy i nienawiści. Z gwarancjami równych praw, z pełnymi wolnościami osobistymi. Silna spokojem i poczuciem wspólnoty. Szczegóły wydarzenia znajdziecie TUTAJ.

co robić w święto niepodległości

Zatańczyć „Za Wolność Waszą i Naszą!” na streetparty na placu Unii Lubelskiej

Coroczna listopadowa demonstracja antyfaszystowska, która przyjęła formę ulicznej imprezy – streetparty. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Wziąć udział w grze miejskiej „Tajna misja”

Gry edukacyjne, a w nich tajemnicze zadania, zaszyfrowane wiadomości, łamigłówki logiczne, oraz wyjątkowa wystawa z jedyną na świecie repliką polskiej Enigmy, towarzyszące jej specjalne wydanie gazety „Głosy Historii”, a także premiery filmów i podcastów – to główne atrakcje przygotowane na 11 listopada przez Muzeum Historii Polski w ramach Przystanku Niepodległość. Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie TUTAJ.

Posłuchać pieśni patriotycznych w Parku im. Stefana Żeromskiego

Koncert pieśni patriotycznych połączony ze wspólnym śpiewaniem.Na uczestników wydarzenia będą czekały kotyliony i chorągiewki oraz pyszna zimowa herbata. Szczegóły TUTAJ.

Spędzić czas przy ognisku w Zamku w Otwocku Wielkim

Wydarzenie organizowane we współpracy Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim, oddział Muzeum Narodowego w Warszawie z powiatem Otwockim. W programie warsztaty dla dzieci i młodzieży z quizami o niepodległości, spacer na plażę na terenie parku w Otwocku Wielkim, ognisko, koncert utworów Fryderyka Chopina i Ignacego Paderewskiego. Szczegóły TUTAJ.

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here