co robic w swieta

Święta Bożego Narodzenia to przede wszystkim czas spotkań z najbliższymi. Najczęściej przy stole. Ale kiedy już się najemy, przychodzi taki moment, kiedy wielu sobie zadaje pytanie: Co by tu teraz porobić? Może się gdzieś ruszyć? Co robić w Święta? Przedstawiamy Wam kilka pomysłów na wyjścia w sezonie świątecznym.

1. PODHALAŃSKA SZOPKA NA BIELANACH

co robić w swieta

Jeśli macie dzieci, to na pewno ucieszą się z wycieczki do Lasu Bielańskiego. Tu na terenie dawnego klasztoru kamedułów znajduje się drewniana szopka wykonana przez rzeźbiarza Józefa Wilkonia. Szopka własnie została odnowiona. W pięknie ozdobionej stajence ustawiono żłóbek z maleńkim Jezusem, Maryją i Józefem. Dookoła stoją pasterze i zwierzęta, a na dachu widać postać anioła. Cała konstrukcja wraz z rzeźbami waży prawie cztery tony. Każdy element został wykonany ręcznie przy pomocy piły i siekiery.
Drewniana Szopka, ul. Dewajtis 3.

2. KRÓLEWSKI OGRÓD ŚWIATŁA W WILANOWIE

co robic w swieta

Wilanów to nie tylko pałac i tradycja. Wieczorami otoczenie ogrodu zmienia się nie do poznania za sprawą Muzycznego Ogrodu Marzeń, Zimowego Ogrodu Króla oraz Mappingu – specjalnego, dynamicznego podświetlenia fasady pałacu w rytm muzyki. W tym roku nowością jest Ogród Różany, w którym zakwita światłem sześć tysięcy zmieniających kolory róż. Więcej informacji na stronie Pałacu.

Polecamy:

3. ILUMINACJE NA TRAKCIE KRÓLEWSKIM (i Starym Mieście)

To już klasyk. Dekoracje świąteczne na Trakcie Królewskim prezentują się naprawdę pięknie, zwłaszcza kiedy jest śnieg. Pół Warszawy wybiera właśnie to miejsce na świąteczny spacer. Przy okazji możecie zahaczyć o fontanny na Podzamczu, które teraz zamiast wody tryskają… światłem. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

4. SPACER SZLAKIEM LATARNI GAZOWYCH

co robić w święta

Jeśli macie ochotę na spacer bez tłumów, to polecamy Wam klimatyczne uliczki na Sadybie lub Starych Bielanach, gdzie podziwiać możecie najprawdziwsze latarnie gazowe. Zimową porą prezentują się one niesamowicie, zwłaszcza kiedy jest śnieg. Latem sadybiańskie latarnie prezentowały się tak.

5. OGLĄDANIE SZOPEK NA STARYM MIEŚCIE

co robic w swieta

To już warszawska tradycja wielu rodzin, nie tylko Katolików, że w pierwszy i drugi dzień świąt odwiedza się szopki w kościołach Starego Miasta. Ich dekoracje często nawiązują do aktualnych wydarzeń w kraju i na świecie pokazując problemy społeczne współczesnych Polaków.

Możecie również zajrzeć na Miodową, gdzie od lat znajduje się jedyna w Warszawie naprawdę duża ruchoma szopka. Bracia Kapucyni udoskonalają ją od lat co roku dodając jakiś element. Z pewnością jest to niemała atrakcja dla dzieci.
Ruchoma Szopka, ulica Miodowa 13.

Życzymy Wam wszystkim rodzinnych i radosnych Świąt oraz Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! Wesołych Świąt, Warszawo!

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here