Święta Bożego Narodzenia to przede wszystkim czas spotkań z najbliższymi. Najczęściej przy stole. Ale kiedy już się najemy, przychodzi taki moment, kiedy wielu sobie zadaje pytanie: Co by tu teraz porobić? Może się gdzieś ruszyć? Przedstawiamy Wam kilka pomysłów na wyjścia w sezonie świątecznym.

1. ŻYWA SZOPKA PRZY PRASKIEJ KATEDRZE

Jeśli macie dzieci, to na pewno ucieszą się z wycieczki na Pragę. Przy praskiej Katedrze bowiem znajduje się żywa szopka. Osiołek, owieczki i inne zwierzątka będą pilnować Jezuska już od 23 grudnia. Zwierząt dogląda odpowiednio wykwalifikowana obsługa i jak dobrze traficie, będziecie je mogli nawet pokarmić.
Praska Żywa Szopka, ul. Floriańska 3.

2. KRÓLEWSKI OGRÓD ŚWIATŁA W WILANOWIE

Wilanów to nie tylko pałac i tradycja. Wieczorami otoczenie ogrodu zmienia się nie do poznania za sprawą Muzycznego Ogrodu Marzeń, Zimowego Ogrodu Króla oraz Mappingu – specjalnego, dynamicznego podświetlenia fasady pałacu w rytm muzyki. Więcej informacji na stronie Pałacu.

3. ILUMINACJE NA TRAKCIE KRÓLEWSKIM (i Starym Mieście)

To już klasyk. Dekoracje świąteczne na Trakcie Królewskim prezentują się naprawdę pięknie, zwłaszcza kiedy jest śnieg. Pół Warszawy wybiera właśnie to miejsce na świąteczny spacer. Przy okazji możecie zahaczyć o fontanny na Podzamczu, które teraz zamiast wody tryskają… światłem.

4. SPACER SZLAKIEM LATARNI GAZOWYCH

Jeśli macie ochotę na spacer bez tłumów, to polecamy Wam klimatyczne uliczki na Sadybie lub Starych Bielanach, gdzie podziwiać możecie najprawdziwsze latarnie gazowe. Zimową porą prezentują się one niesamowicie, zwłaszcza kiedy jest śnieg. Latem sadybiańskie latarnie prezentowały się tak.

5. ŁYŻWY

Nic dodać, nic ująć. Lodowe szaleństwo dla całej rodziny. Zobaczcie nasz wpis o warszawskich lodowiskach „Gdzie na łyżwy w Warszawie?”

6. OGLĄDANIE SZOPEK NA STARYM MIEŚCIE

To już warszawska tradycja wielu rodzin, nie tylko Katolików, że w pierwszy i drugi dzień świąt odwiedza się szopki w kościołach Starego Miasta. Ich dekoracje często nawiązują do aktualnych wydarzeń w kraju i na świecie pokazując problemy społeczne współczesnych Polaków.

Możecie również zajrzeć na Miodową, gdzie od lat znajduje się jedyna w Warszawie naprawdę duża ruchoma szopka. Bracia Kapucyni udoskonalają ją od lat co roku dodając jakiś element. Z pewnością jest to niemała atrakcja dla dzieci.
Ruchoma Szopka, ulica Miodowa 13.

 

Życzymy Wam wszystkim rodzinnych i radosnych Świąt oraz Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! Wesołych Świąt, Warszawo!

 

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko nejciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here