co dzieje się na Białołęce

Chcecie wiedzieć, co dzieje się na Białołęce w nadchodzącym tygodniu? Poza tym, że oczywiście zaczyna się szkoła. Sprawdźcie aktualny przegląd wydarzeń. 

sobota, 1 września

Białołęcki Piknik Sąsiedzki

W programie wydarzenia m.in.: Klaun Kluseczka, występ „szalonego naukowca”, pokazy tai chi, strefa sportów miejskich, dmuchańce.

parking obok sklepu Decathlon, ul. Geodezyjna 76, godz. 11. 00

sobota, 1 września

Polecamy:

Trenuj z Barca Academy Warszawa

Galeria Północna zapraszamydzieci na profesjonalny trening pod okiem instruktorów BARCA Academy Warszawa, pierwszej piłkarskiej szkoły dla dzieci stworzonej w Europie na licencji FC Barcelona. Spotkanie z trenerami szkoły oraz piłkarskie animacje. W programie imprezy na dzieci czekają m.in.: strzały do celu – dmuchanej tarczy strzelniczej, gry i zabawy zręcznościowe z piłką, pokaz freestyle football w wykonaniu hiszpańskiego trenera BARCA Academy Warszawa.

Galeria Północna (ogród na dachu), ul. Światowida 17, godz. 12. 00; w przypadku złej pogody impreza odbędzie się przed Salą Zabaw Fikołki, na poziomie 1)

niedziela, 2 września

Białołęka na rowery

Białołęka na rowery to cykl bezpłatnych wycieczek po dzielnicy z przewodnikiem. Uczestnicy wyprawy dowiedzą się ciekawostek o Białołęce i przy okazji spalą zbędne kalorie.W czasie wycieczki organizowany będzie quiz z nagrodami. Pierwsza wyprawa dedykowana będzie dzieciom. Zapisy na: bialoleka@skarbywarszawy.pl.

zbiórka: Miasteczko ruchu drogowego, ul. Łącząca, godz. 11. 00

niedziela, 2 września

Baba Dżaga – Bajkowa Białołęka, rodzinne spotkania teatralne

Interaktywne przedstawienie Teatru Baza. Współczesna opowieść oparta na bajce „Jaś i Małgosia” Braci Grimm. Wędrując przez las, rodzeństwo Jaś i Gosia trafiają do domku Baby Jagi. Zostają złapani przez starą Wiedźmę. Dzieci orientują się, że mogą być zjedzeni na obiad. Baba Jaga nie lubi ludzi, bo oni nie lubią jej. Dzieci namawiają staruchę, żeby się zmieniła, przekonują ją, że jest wyjątkowa. Baba Jaga próbuje swoich sił jako artysta malarz, modelka, piosenkarka. W końcu znajdują dla Baby Jagi zajęcie. Będzie raperem. Uczą ją tańczyć, wymyślają piosenkę i pseudonim artystyczny – Baba Dżaga. Bajka jest napisana współczesnym językiem. Pełna humoru opowieść jest bardzo popularna wśród ludzi. Historia uczy dzieci, żeby w każdym człowieku dostrzegać dobre i piękne rzeczy.

Park Henrykowski, godz. 13. 00

 

niedziela, 2 września

Rodzinne niedziele w ogrodzie na dachu

Galeria Północna zaprasza dzieci z opiekunami na wyjątkowe animacje, które wypełnią czas wartościową, edukacyjną rozrywką. Kolor Kolektyw wprowadzi dzieci w fantastyczny świat kolorów, świateł i cieni.Warsztaty mają charakter zajęć sensorycznych – pomagają aktywować zmysły i rozwijać wyobraźnię dzieci. Uczestnicy będąeksperymentować aktywując wzrok, słuch i dotyk – słuchać, przelewać, dotykać i używać głosu do wydawania dźwięków. Podczas warsztatów na uczestników czekają również dodatkowe atrakcje – kolorowanki, strefa malowania zmywalnych tatuaży oraz baloniarz.

Galeria Północna (ogród na dachu), ul. Światowida 17, godz. 16. 00

niedziela, 2 września

Spektakl Podróże dookoła świata – Magiczne spotkania z kulturą

Warsztaty teatralne z animacjami „Podróże dookoła świata” w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2018. Spektakl ma strukturę podróży dookoła świata i jest podzielony na 5 sekwencji. Każdemu zakątkowi świata odpowiadają charakterystyczne etiudy teatralne i zabawy, prowadzone przy typowej dla danego miejsca muzyce. Interaktywny program teatralny dla dzieci i rodziców. Spektakl dla widzów od lat 5.

Teren rekreacyjno-sportowy „Bociani Zakątek”, ul. Ruskowy Bród, godz. 16. 00

wtorek, 4 września

Musical babies

Musical Babies to zajęcia muzyczno – ruchowe w języku angielskim od szóstego miesiąca życia do trzech lat.Zajęcia mają na celu połączenie istotnych elementów ułatwiających przyswajania języka obcego, a mianowicie wczesne, bezstresowe osłuchanie się z językiem, zabawy a rytmem, muzykę klasyczną i ruch. Zajęcia prowadzone są w języku angielskim i na ich etapy składa się śpiewanie piosenek, mówienie rymowanek przez osobę prowadzącą przy równoczesnym wykonywaniu określonych, często zabawnych czynności przez dzieci, ćwiczenia wykształcające poczucie rytmu, zabawy ruchowe, oraz taniec do muzyki ludowej i etnicznej. Na warsztaty obowiązują zapisy.

Ceramiczna Cafe Bar, ul. Ceramiczna 20 lok. 1U, godz. 10. 30 

wtorek, 4 września

Teatralne poranki w Galerii Północnej

Białołęcki Ośrodek Kultury i Galeria Północna zapraszają małych widzów w podróż do Bajlandii, niezwykłej krainy ukrytej wysoko w chmurach, zamieszkanej przez niespotykane stworzenia i przedziwne zwierzęta – bohaterów historii, których jeszcze nikt nie wymyślił. W tę magiczną podróż małych widzów zabierze teatr „I Tak Zagramy”.

Galeria Północna (poziom +1), u. Światowida 17, godz. 11. 30

piątek, 7 września

Złe mamuśki – Kino pod gwiazdami w Galerii Północnej

Galeria Północna oficjalnie przedłuża wakacje i do końca września zaprasza na seanse w ogrodzie na dachu.

Amfiteatr w ogrodzie na dachu, Galeria Północna, ul. Światowida 17, godz. 20.  00

 

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here