Czeka Cię organizacja przyjęcia komunijnego lub chrzcin? Nie jesteś sam… Zrobiłam wielkie poszukiwania mokotowskich restauracji i kawiarni, które mają w swojej ofercie organizację przyjęć okolicznościowych. Spisałam je, a później wysłałam do nich dodatkowy zestaw pytań: o maksymalną liczbę osób na przyjęciu, udogodnienia dla dzieci oraz o ceny. Zobaczcie!

 

1Blue Cactus
ul. Zajączkowska 11
bluecactus.pl

Blue Cactus to restauracja meksykańska położona przy Parku Morskie Oko. Wyróżnia się kolorowym, energetycznym wystrojem i naprawdę pyszną, świeżą kuchnią. Odwiedziłam ich kiedyś i recenzję znajdziecie TU. Posiadają własny ogród i umożliwiają zorganizowanie przyjęcia pod parasolami na świeżym powietrzu. Na stronie znajdziecie wyszczególnione oferty na chrzciny i komunie.

Max osób: 150

Dla dzieci: Strefa Animacji dla dzieci, sala zabaw dla dzieci podczas uroczystości, 2 animatorów. Restauracja posiada własny plac zabaw z miękkim podłożem, a dodatkowo zaraz obok restauracji jest plac zabaw ogólnodostępny.

Koszt na osobę: Dzieci do 4 lat – za darmo, Dzieci od 4-  12 lat – 60 zł. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia –  130 zł

Dodatkowe informacje: Aranżujemy i dekorujemy przestrzeń – jeśli Goście tego oczekują. Jesteśmy elastyczni i lubimy organizować wydarzenia dla rodzin. Przykładamy dużą uwagę do kwestii organizacyjnych. Dedykowany manager zmiany oraz opieka kelnera – 1 na grupę.

2LIF (Life is food)
al. Niepodległości 80 (róg Odyńca)
restauracja-lif.pl

Restauracja o niezwykle „świeżym” wystroju. Dużo zieleni i zdrowa kuchnia slow food. Składa się z dwóch kondygnacji.

Max osób na przyjęciu: Sala na piętrze, loftowa, przestrzenna z łatwością pomieści na zasiadane spotkanie rodzinne nawet 50 osób. W ofercie  także spotkania z bufetem, co daje  możliwość zaproszenia 70 gości. Sala na dole jest natomiast idealna na spotkania 30 osobowe, z bezpośrednim wyjściem na Ogródek Jordanowski. Restauracja łącznie z dolną i górną salą w formie bufetowej może zmieścić 120 osób.
Dla dzieci: Dysponujemy kącikiem dla dzieci, oferujemy także animacje prowadzone przez profesjonalistów, koszt kształtuje się na poziomie 350 zł – 3h.
Koszt na osobę: Koszt za osobę mieści się w przedziale cenowym 120 zł – 190 zł, zawieraja pierwsze i drugie danie, desery oraz zimne i ciepłe napoje.
Dodatkowe informacje: 
możliwość przyniesienia własnego tortu ( 45 zł tortowe), możliwość przyniesienia własnego alkoholu- korkowe 20 zł od otwartej butelki alkoholu (butelka max 0,75 l)
Bardzo szybki kontakt mailowy.

3Restauracja „Zielnik”
ul. Odyńca 15
restauracjazielnik.pl

Zielnik to nieduże miejsce dla ludzi stroniących od miejskiego gwaru. Wystrój czterech sal nawiązuje do domowego ciepła, zachowując nastrojową elegancję. Tradycyjna polska kuchnia. Przed restauracją wystawione są eleganckie altany ogrodowe sąsiadujące z placem zabaw w Parku Dreszera. Restauracja należy do cenionego i nagradzanego Towarzystwa Gastronomicznego, razem z restauracją Stary Dom i Restauracją PAPU)

Max osób na przyjęciu: Sala „Trawnik” – 25 osób, sala Zielnik – 15 osób
Dla dzieci: Nie ma kącika dla dzieci, restauracja nie oferuje współpracy z animatorem – zbyt mało miejsca. Jest natomiast letni ogródek z placem zabaw, z atrakcjami w postaci karuzeli, huśtawek i zjeżdżalnie. Wszystko na bezpiecznym, elastycznym podłożu.
Koszt na osobę: przy opcji przystawka/danie główne/deser/kieliszek wina około 150zł

 

4Stary Dom
ul. Puławska 104/106
http://www.restauracjastarydom.pl/

Stary Dom powraca do najlepszych tradycji polskiej kuchni i domowej atmosfery. Wystrój nawiązuje do nastrojowych wnętrz kojarzonych z ciepłem rodzinnego ogniska. Restauracja należy do cenionego i nagradzanego Towarzystwa Gastronomicznego, razem z Restauracją PAPU i Restauracją „Zielnik”)

Max osób na przyjęciu: 200
Dla dzieci: kącik dla dzieci, ale tylko w weekendy. Nie ma możliwości zamówienia animatora
Koszt na osobę: 149 – 169 zł

 

5Restauracja PAPU
al. Niepodległości 132/136
www.restauracjapapu.pl

Restauracja Papu serwuje tradycyjną, polską kuchnię. Szef Kuchni swoje dania tworzy ze składników pochodzących z upraw oraz hodowli małych polskich dostawców i manufaktur. W jadłospisie znaleźć można pierożki z bażanta, jagnięcinę knyszyńską, dziczyznę, kaczkę czy gęsinę wielkopolską. Restauracja należy do cenionego i nagradzanego Towarzystwa Gastronomicznego, razem z Restauracją „Zielnik” i Restauracją „Stary Dom””)

Max osób na przyjęciu: 70
Dla dzieci: Nie ma kącika dla dzieci. Ze względu na dość małe przestrzenie nie ma też możliwości zamówienia animatora.
Koszt na osobę: Nie ma tzw. set menu, obowiązują ceny z menu (na stronie). Średnia cena jednego dania to 35 – 40 zł

6Kawiarnia „Otwarta”
ul. Rakowiecka 61, 

facebook.com/kawiarniaotwarta/

„Otwarta” to kawiarnia znajdująca się na terenie Sanktuarium św. Andrzeja Boboli. Na co dzień dysponuje jedną główną salą, która zawsze jest otwarta dla wszystkich gości, natomiast istnieje możliwość wynajęcia salki parafialnej w której obsługa „Otwartej” nakrywa stoły i obsługuje gości przyjęcia. Trzeba jednak dodać, że salki parafialne są dość surowe, więc kwestia ewentualnych dekoracji pozostaje po stronie klienta. Dzięki temu jest trochę taniej.

Max osób: ok. 50 osób, ale jesteśmy w stanie pomieścić do 100 w mniej komfortowych warunkach.
Dla dzieci: Kącik dla dzieci znajduje się w głównej sali, a w miarę możliwości możemy go przenieść do sal obok, wynajmowanych na imprezy. Istnieje też możliwość zamówienia animatora we własnym zakresie lub za porozumieniem z właścicielami – cena do uzgodnienia
Koszt na osobę: set menu 65 zł, 75 zł lub 85 zł.
Dodatkowe informacje: Istnieje możliwość zamówienia tortu tradycyjnego za 45zł/kg lub tortu okolicznościowego za 65 zł/kg. Jesteśmy bardzo elastyczni jeśli chodzi o liczbę gości, ich ilość, menu oraz typ imprezy.

7Punta Prima
ul. Obrzeżna 1b lok. 3U3
puntaprima.com.pl

Restauracja specjalizuje sie w daniach kuchni śródziemnomorskiej, ale w ofercie przyjęć okolicznościowych robią również wyjątki oferując tradycyjną kuchnię polską. Wnętrze restauracji w stylu „klasyczna elegancja”: ciemne drewno, żakardowe tkaniny.

Max osób na przyjęciu: 65 osób, ale wszystko zależy od ustawienia stołów i czy planowany jest bufet czy dania serwowane.
Dla dzieci: kącik dla dzieci + możliwość zamówienia animatora. Orientacyjny koszt usługi 200zł/h w zależności od ilości dzieci.
Koszt na osobę: Menu dostosowujemy do potrzeb gości, zaczynamy już od 50 zł. Jesteśmy otwarci na propozycję naszych Gości.
Dodatkowe informacje: Restauracja otwarta na przyprowadzanie zwierząt. Mają zapewnioną miskę z wodą i ewentualny kocyk do leżenia

8Rozdroże
al. Ujazdowskie 6
www.rozdroze.pl

Restauracja Rozdroże to szczególne miejsce na Trakcie Królewskim w Warszawie położone przy Łazienkach Królewskich oraz przy ogrodzie botanicznym. Restauracja posiada też własny ogród do dyspozycji gości.

Max osób na przyjęciu: 120
Dla dzieci: Jest kącik dla dzieci, istnieje również możliwość wynajęcia animatora dla dzieci w cenie 40 – 60 zł za dziecko
Koszt na osobę: Pięć wariantów tzw. set menu: za 85 zł, 95 zł, 110 zł, 125 zł, 140 zł za osobę (szczegółowe informacje na stronie). Doliczany jest serwis 10%.

9Restauracja 3/4
ul. Powsińska 34
restauracja34.pl

Przestronny, dwupoziomowy lokal z ogrodem pełnym kwiatów. Menu to kreatywne interpretacje kuchni polskiej z elementami kuchni europejskiej.

Max osób: 60 – 65 osób
Dla dzieci: kącik dla dzieci, kredki, huśtawka w ogródku, zabawki, bujany koń. Jest możliwość zamówienia animatora.
Koszt na osobę: około 50 – 130 zł w zależności od ilości potraw i przystawek

10Restauracja „Halka”
ul. Puławska 43
www.restauracjahalka.pl

Restauracja znajduje się tuż przy parku „Morskie Oko”. Dysponuje eleganckimi salami restauracyjnymi oraz tarasem. Wystrój wnętrz jest klasyczny, jasny i przytulny. „Halka” oferuje dania tradycyjnejj kuchni polskiej w zdrowym wydaniu.

Max osób: Razem 145 osób, W restauracji są 3 sale:  Talerzowa do 60 os, Ogrodowa do 45 os oraz Dolna Kwiatowa do 30 os .
Dla dzieci: Jest kącik dla dzieci z piękną szafą pełną niespodzianek. W weekendy jest animatorka opłacana przez restaurację, którą można zamówić na własne przyjęcie w cenie 60zł/h.
Koszt na osobę: zestawy przyjęciowe od 125 zł. (przekąski w stole, zupy, dania główne , deser). Dla dzieci jest specjalne menu z dużym wyborem.
Dodatkowe informacje: na komunię goście mogą dostarczać własne torty, Halka dba o piękny wystrój stołu, wydrukowane menu, świece, świeże kwiaty itp.

11Galeon
ul. Huculska 1
http://www.galeon.waw.pl/

Restauracja kilkupoziomowa, której wnętrza są stylizowane na stary, drewniany statek. Jest też spore patio przed wejściem. Galeon, jak to na pływającym okręcie przystało, serwuje dania z różnych stron świata. Od kuchni polskiej przez potrawy śródziemnomorskie do akcentów orientalnych. Pełne menu na stronie.

Max osób: górna granica to pojemność lokalu: 300 osób. Przy jednym stole maksymalnie 60 osób.
Dla dzieci: Dysponujemy całą salą zabaw dla dzieci, dodatkowo, jeżeli pogoda pozwala, możemy udostępnić zabawki na ogródku przed restauracją. Oczywiście możemy zorganizować opiekę nad dziećmi dla naszych Gości- cena jest ustalana indywidualnie w zależności od godzin, ilości dzieci, zakresu opieki (czy tylko przypilnowanie maluchów czy prowadzenie zabaw/zajęć plastycznych itp.)
Koszt na osobę: Cena podstawowego zestawu z zupami, daniami głównymi i deserami to 55,00 zł od osoby. Goście najczęściej organizując przyjęcia wybierają menu (już z przystawkami i napojami bezalkoholowymi) w granicach 100-150 zł od osoby. Przykładowe zestawy są na stronie w zakładce “spotkania okolicznościowe”.

12Nabo
ul. Zakręt 8
www.nabocafe.pl

Nabo to miejsce niesztampowe. Ta kawiarnio – restauracja bardzo mocno nawiązuje do skandynawskiej prostoty i ekologii. Prowadzona jest przez rodzinę polsko – duńską, a jej menu opiera się na składnikach sezonowych.

Max osób: Impreza zasiadana: 35 osób, w formie bufetu do 50 osób. Przy grupie powyżej 20 osób należy restaurację zamknąć dla innych gości. Wynajem NABO na wyłączność to koszt od 1000zł w górę.
Dla dzieci: Posiadamy bardzo przyjemny kącik dla dzieci oraz piaskownicę i zjeżdżalnię na ogródku. Animatora zamawiają rodzice według własnej fantazji.
Koszt na osobę: Z uwagi na sezonowe menu (dostępne na stronie) trudno określić.

13Cafe Mozaika
ul. Puławska 53
www.restauracjamozaika.pl

Kultowe miejsce na mapie Mokotowa, które teraz odżywa łącząc pokolenia. Kuchnia polska.

Max osób: 150 z miejscami siedzącymi
Dla dzieci: Kącikiem dla dzieci nie dysponujemy natomiast wiosną i latem do dyspozycji gości jest ogródek, w którym dzieci mogą swobodnie się bawić z racji iż jest on zamknięty [dla ludzi z zewnątrz – przyp. red.]. Nie prowadzimy praktyki zamawiania animatora dla dzieci. Nie mamy jednak nic przeciwko jeśli goście chcą zorganizować to we własnym zakresie.
Koszt na osobę: około 60 – 150 zł

Kolejnośc wymienienia restauracji odpowiada kolejności przysłanych do mnie odpowiedzi od managerów opisywanych lokali.


Przydatne? Coś pominęłam? Bardzo proszę – napisz w komentarzu 🙂

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko nejciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

16 KOMENTARZE

  1. Jest też Biały Domek przy Sanktuarium A.Boboli – wygodnie np. po chrzcinach w tym miejscu, bo wystarczy przejść na drugą stronę ulicy. Jedzeni bardzo dobre i wydaje mi się, że ceny porównywalne, choć my świętowaliśmy już jakiś czas temu. Odpowiadają na email i telefon. Mają kilka wariantów menu oraz dania dla dzieci.

  2. Polecam Mozaikę. Właśnie organizowaliśmy tam chrzciny. Pyszne jedzenie, świetna obsługa i wogóle fajna atmosfera. Szczególnie polecamy tort bezowy z konfiturą z czarnej porzeczki – poezja. A i cenowo w miarę. My tam jeszcze na pewno wrócimy z innymi uroczystościami.

  3. Jest jeszcze restauracja Okoń przy al. Wilanowskiej. Mają 2 piętra, więc spokojnie można zorganizować nawet duże przyjęcie (myślę, że nawet na 80 osób). Przy organizacji imprez rodzinnych czy firmowych przesyłają propozycje menu do wyboru (wychodzące poza standardowe dania z karty). Plusem jest sala zabaw dla dzieci.

  4. Jeszcze mi się przypomniało, że byłam kiedyś na Komunii w restauracji Gaga na Marinie Mokotów. To było stosunkowo małe przyjęcie, bo na 12 osób i nie wiem, czy dużo więcej by się tam zmieściło, ale to był/ jest bardzo przyjemny lokal ze smacznym jedzeniem. Szczególnie zapamiętałam pyszne tiramisu 🙂

  5. My mamy w tym roku przyjęcie trochę bliżej centrum, ale też jesteśmy z Mokotowa. Przyjęcie będzie między Łazienkami, a Parkiem Ujazdowskim, bo jest blisko z kościoła z Placu Zbawiciela 🙂

  6. Pomocny wpis.

    Spróbować można też w restauracji Akademia na Mokotowie, jedzenie jest smaczne, obsługa miła i sprawna. Smaczny obiad zjadłam tam z mężem ostatnio.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here