centralny dom technologii

Centralny Dom Technologii – ta nazwa nie porywa, ale uwierzcie mi miejsce jest zdecydowanie ciekawsze niż jego nazwa. To przestrzeń edukacji technologicznej dla wszystkich pokoleń. Na warsztatach można tu poznać podstawy programowania, druku 3D lub robotyki. Jest też przestrzeń wystawowa, gdzie można zobaczyć prototypy innowacyjnych produktów i projektów badawczych.

CDT – budynek

Centralny Dom Technologii znajduje się w miejscu, w którym był kiedyś Centralny Dom Towarowy, czyli CeDeT (stąd ta niezbyt chwytliwa, ale na pewno nawiązująca do tradycji nazwa). Później był tu Centralny Dom Dziecka, czyli SMYK. Kto pamięta z dzieciństwa to miejsce pełne wymarzonych zabawek, rowerów i innych pożądanych artykułów? Ja na Dzień Dziecka wybrałam tam sobie wymarzone cymbałki. Byłam nimi zachwycona. Nie muszę Wam chyba mówić, że moi rodzice zdecydowanie nie podzielali mojego entuzjazmu 😉 . Teraz w przebudowanym budynku CeDeTu znajduje się pierwsza w Polsce przestrzeń oferująca interdyscyplinarne zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych i starszych.

Przestrzeń wystawowa

Przestrzeń wystawowa w Centralnym Domu Technologii to wyjątkowe miejsce, w którym prezentowane są najnowsze polskie i zagraniczne technologie – od drukarek 3D i przedmiotów drukowanych dzięki nim po “magiczne dywany”. Zwiedzanie przestrzeni jest bezpłatne, a obecni na miejscu animatorzy odpowiedzą na wasze najbardziej szczegółowe pytania.

CDT – zajęcia i warsztaty

W CDT odbywają się zajęcia dla nauczycieli, dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych. Można wybrać się na bezpłatne warsztaty międzypokoleniowe („Pejzaż elektroniczny” oraz „Sztuka i komputery”) lub zdecydować się na 5-tygodniowy kurs z programowania i robotyki lub druku 3D i modelowania. Są również zajęcia dla cyfrowych debiutantów. Na warsztatach „Cyfrowy elementarz” poznają oni podstawy używania smartfona z dostępem do Internetu. Dowiedzą się, w jaki sposób skonfigurować urządzenie pod swoje potrzeby, jak instalować aplikacje i z nich korzystać, a także poznają zasady bezpiecznego poruszania się po Internecie i nauczą się, jak korzystać z zasobów sieciowych. Zajęcia dla cyfrowych debiutantów są bezpłatne.

Pełną ofertę kursów i warsztatów znajdziecie tutaj.

Polecamy:

STEAM – co to jest?

W Centralnym Domu Technologii mamy do czynienia z edukacją w nurcie STEAM (science, technology, engineering, art, mathematics). Zakłada on duże zaangażowanie uczącego się. Uczestnicy sami szukają odpowiedzi na pytania i tworzą narzędzia potrzebne do ich uzyskania, nauczyciel jest jedynie wsparciem. STEAM to innowacyjne spojrzenie na edukację, rozwijające umiejętności krytycznego myślenia, analizowania, a także współpracy i kreatywności.

Przestrzeń dla biznesu

Centralny Dom Technologii to także miejsce, w którym można zorganizować spotkanie biznesowe. Jest tu dobrze wyposażona sala konferencyjna mogąca pomieścić do 130 osób.

Jeśli jeszcze nie przekonałam Was do odwiedzenia CDT, to na koniec powiem Wam, że moja jedenastolatka, która coraz częściej przejawia „nastoletnie zblazowanie”, w ogóle nie chciała stamtąd wyjść. I nawet wizja naleśników u babci nie mogła jej przekonać.

Centralny Dom Technologii
ul. Krucza 50, Warszawa

centralny dom technologii
Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here