To nic, że skończyły się wakacje. To przecież wcale nie musi oznaczać końca podróżowania. W dodatku wielu z Was ma pewnie jeszcze do wykorzystania bony turystyczne. Mam dla Was listę ciekawych miejsc w Warszawie i okolicach, które możecie odwiedzić i zrealizować w nich bon turystyczny.

Bon turystyczny – Warszawa

Hotel Warszawa

To hotel mieszczący się w budynku, który był kiedyś najwyższym budynkiem w Polsce i drugim w Europie. Powstał w 1934 roku. W trakcie II Wojny Światowej Prudential mocno ucierpiał. Stał się jednym z pierwszych celów niemieckiego ostrzału artyleryjskiego, który sprawił, że budynek odchylił się od pionu, mimo to silna konstrukcja przetrwała. W hotelu możecie skorzystać ze strefy spa, a jeśli chodzi o atrakcje w Warszawie to te na pewno znajdziecie na naszym blogu.

Hotel Warszawa LINK

Hotel Puro

To chyba najbardziej warszawski hotel z tych niedawno powstałych. Wnętrze wypełnione jest detalami związanymi z Warszawą. Na ścianach wiszą artystyczne kolaże wykonane w oparciu o archiwalne mapy Warszawy i stare ryciny. Zarówno w lobby, restauracji, przestrzeniach konferencyjnych czy pokojach hotelowych znajdują się prace artystów tworzących i mieszkających w Warszawie. Na tarasie przywita Was różowy neon Warszawianka autorstwa Maurycego Gomulickiego i piękny widok na dachy śródmiejskich kamienic i Pałac Kultury.

Polecamy:

Hotel Puro LINK

bon turystyczny warszawa i okolice

Bon turystyczny – okolice Warszawy

Hotel Sielanka nad Pilicą

Idealne miejsce dla wszystkich, którzy chcą odpocząć blisko natury i wyciszyć się. Spokój i sielskie pejzaże zapewni Wam bliska obecność Puszczy Stromeckiej z jednej strony i malownicza dolina rzeki Pilicy z drugiej.

Hotel Sielanka nad Pilicą LINK

bon turystyczny warszawa i okolice

Park Rozrywki Julinek

Tutaj możecie odwiedzić uwielbiany przez najmłodszych Park Rozrywki Julinek z mocą atrakcji dla dzieci, a to wszystko w otoczeniu leśnej ciszy Kampinowskiego Parku Narodowego. W Julinku znajdziecie też największy park linowy na Mazowszu, wystąpienia cyrkowe, wesołe miasteczko, boiska sportowe, animacje dla dzieci i wiele więcej atrakcji przygotowanych z myślą o najmłodszych gościach.

Julinek B&B, Park Rozrywki LINK

Hotel Warszawianka Jachranka

Hotel Warszawianka znajduje się w Jachrance nad Narwią, niedaleko Zalewu Zegrzyńskiego. Macie tu do dyspozycji prywatną plażę, park wodny, centrum kreatywnych gier dla dzieci, kręgielnię i boiska sportowe. Dzieciom hotel oferuje aż 9 stref zabaw, w których można m.in. spędzić aktywnie czas na bieganiu, zjeżdżaniu i skakaniu, przenieść się do artystycznego świata, poczuć się jak dorosły, który samodzielnie robi zakupy lub gotuje, a także stworzyć kreatywne rysunki, malunki lub rzeźby.

Hotel Warszawianka LINK

Hotel Skansen Sierpc

Hotel położony na terenie Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Można tu zwiedzić ponad 80 obiektów małej i dużej architektury z przełomu XIX i XX wieku. Muzeum odtwarza wieś o rzędowym typie zabudowy i jest jednym z najpiękniejszych skansenów w kraju położonym w niezwykle malowniczej okolicy, w bezpośrednim sąsiedztwie skarpy doliny rzeki Skrwy, na pięknie, zalesionym terenie. Sam Hotel również oferuje mnóstwo atrakcji m. in. kręgielnię, salę zabaw dla dzieci, basen i jacuzzi, spa, bilard i boiska sportowe.

Hotel Skansen Sierpc LINK

bon turystyczny warszawa i okolice

Pałacyk Otrębusy

Nie wiem jak Wam, ale mnie Otrębusy automatycznie kojarzą się z Muzeum Motoryzacji i Techniki, które posiada około 300 zabytkowych pojazdów oraz sporą kolekcję rekwizytów (mundury, radia, plakaty itd.), a także eksponaty związane z lotnictwem i militariami. Ale to nie wszystko. W Otrębusach znajdziecie jeszcze Muzeum Polskiej Sztuki Ludowej i zabytkowy XVIII-wieczny spichlerz znajdujący się przy ul. Wiejskiej. W samym hotelu możecie skorzystać z basenu i spa.

Pałacyk Otrębusy LINK

EVA Park Konstancin Jeziorna

Hotel zlokalizowany w centrum malowniczego Parku Zdrojowego, w sąsiedztwie tężni solankowej. Znajdujący się w obiekcie basen solankowy jest bezpośrednio zasilany z naturalnego źródła solanki. Konstancin posiada wybitne walory uzdrowiskowe ze względu na złoża wód leczniczych i charakterystyczny mikroklimat związany z otaczającymi go lasami sosnowymi. W samym miasteczku możecie podziwiać zabytkową zabudowę willową i Starą Papiernię, czyli nowoczesne centrum handlowe mieszczące się w zabytkowych budynkach pofabrycznych.

EVA Park LINK

Z-Hotel Otwock

Hotel położony przy lesie tuż obok rzeki Świder. W obiekcie gabinet spa, basen, sauna i jacuzzi. W Otwocku podziwiać możecie piękne drewniane wille w stylu świdermajer, zabytkowy dworzec kolejki wąskotorowej i cmentarz żydowski.

Z-Hotel Otwock LINK

Pałac i Folwark Łochów

W tym pochodzącym z XIX wieku zespole pałacowo-parkowym możecie skorzystać z basenu, jacuzzi oraz saun. Jest tu również kręgielnia i pracownia ceramiczna, zagroda ze zwierzętami i zabytkowe stawy, gdzie można zrelaksować się na rowerze wodnym lub łódce. Na terenie Pałacu i Folwarku znajduje się również zabytkowy kościół z 1932 roku. Obiekt znajduje się w dolinie rzeki Liwiec, która jest częścią Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego.

Pałac i Folwark Łochów LINK

Hotel Atena w Ciechanowie LINK

Wiecie, że pierwsza osada mogła funkcjonować na terenie Ciechanowa już w VII wieku? Dzisiaj wizytówką miasta jest Zamek Książąt Mazowieckich . Zaliczany do najcenniejszych zabytków budownictwa obronnego w Polsce. Oprócz zamku w Ciechanowie znajduje się też gotycki Kościół Farny i zabytkowa wieża ciśnień. Przy zrewitalizowanej wieży ciśnień działa Park Nauki Torus, czyli miejsce interaktywnej edukacji poprzez zabawę. Znajdziecie tu 24 eksponaty usytuowane w trzech salach, w czterech strefach tematycznych: matematyka i fizyka, technika, iluzja oraz architektura.

Hotel Atena LINK

Hotel Kamienica Siedlce

Hotel w samym centrum Siedlec. A co ciekawego możecie zobaczyć w Siedlcach? Na przykład zespół pałacowo-ogrodowy Ogińskich, zabytkową kamienicę przy Floriańskiej 5, odwach, czyli dawne pomieszczenie do przechowywania miar i wag publicznych, w którym teraz mieści się biblioteka czy zabytkowy ratusz. A w Muzeum Diecezjalnym w Siedlcach możecie podziwiać najważniejsze dzieło sztuki hiszpańskiej w Polsce, czyli Ekstazę św. Franciszka El Greca.

Hotel Kamienica Siedlce LINK

Zamek Gostyniński

Wybudowany na terenie dawnego zamku nowy, stylizowany hotel, który zawiera w swoich murach fragmenty średniowiecznego zamku. W Gostyninie zobaczycie też klasycystyczny ratusz i cerkiew z 1890 roku zamienioną obecnie na mieszkania komunalne. Na strychu można jeszcze podobno zobaczyć  polichromie o tematyce historycznej i religijnej.

Zamek Gostyniński LINK

Hotel Zamek w Pułtusku

Hotel Zamek Pułtusk mieści się w zabytkowym XV-wiecznym Zamku, usytuowanym na wzgórzu, w otoczeniu pięknego parku nad Narwią. Niedaleko znajduje się Stanica Wodna. W Pułtusku możecie też zobaczyć a m.in. najdłuższy brukowany rynek w Europie, gotycką bazylikę z XV wieku., pozostałości murów miejskich, klasycystyczne kamienice z XIX wieku.

Hotel Zamek Pułtusk LINK

Aparthotel Stara Przędzalnia w Żyrardowie

Ten hotel mieści się w najstarszym budynku w Żyrardowie, czyli w Starej Przędzalni, która w momencie powstania była jedną z największych i najnowocześniejszych w Europie. Od nazwiska jej założyciela powstała późniejsza nazwa miasta Żyrardów. W drugiej połowie XIX w. fabryka została rozbudowana i powstała tu osada fabryczna. W niewielkiej odległości od hotelu znajdują się takie zabytki Żyrardowa, jak Kościół pw. Matki Boskiej Pocieszenia czy Muzeum Mazowsza Zachodniego.

Aparthotel Stara Przędzalnia LINK

bon turystyczny warszawa i okolice

Polecam Wam również bezpłatne przewodniki „Odpocznij na Mazowszu” i „Po kolei. Przewodnik podwarszawski”.

bon turystyczny warszawa i okolice bon turystyczny warszawa i okolice bon turystyczny warszawa i okolice

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here