Pamiętacie, jaki kiedyś pisałam tu o Bazarze Olkuska?

Od tego czasu dużo się na Olkuskiej zmieniło. Od półtora roku na tyłach pawilonu, właściwie już zupełnie w podwórzu, pośród starych, murowanych i porośniętych pnączem ścian, znajduje się piękna, drewniana werenda, a na niej małe bistro. To Bistro Olkuska. Wybrałyśmy się tam niedawno.

Bistro Olkuska

Co można zjeść?

Bistro gotuje codziennie coś innego. Śniadania, lunche, desery, kolacje.  Cechą wspólną wszystkich dań są składniki pochodzące z Bazaru Olkuska.  Czyli kiedy zioła, to od „Pana Ziółko”, kozie mleko od „Żeby Kózka”, wypieki „Z Domu”, a sery wegańskie z „Vege Sióstr”. Takie to swojskie klimaty panują na werandzie Bistro Olkuska. Ceny nie należą do najniższych, ale skoro bazą produktową nie są składniki z supermarketu, a z ekologicznych hodowli i upraw, to jest to uzasadnione. Obiad zjemy w cenie ok. 30-40 zł, śniadanie 15-20 zł.

Kawa z rana jak śmietana!

My akurat odwiedziłyśmy bistro rano, więc nie mogło się obyć bez kawy i śniadanka. Powiem Wam, że kawa zdobyła nasze serca! Aromatyczna, delikatna, pięknie podana. Granola duża i z mnóstwem owoców. Zobaczcie!

Polecamy:

Bistro Olkuska

Wiejski klimat w środku miasta

To, co mnie urzekło w Bistro to jakaś taka niesamowita prostota. Drewno, cegły, pnącza, kolory na talerzach. Natura po prostu! Kiedy byłyśmy tam ostatnio świeciło akurat piękne słońce i cała weranda była otwarta. Goście siedzieli pod parasolami, wszystko obłędnie pachniało. Aż chce się wracać! I z tego, co wiem, weranda działa cały rok. Jeśli macie ochotę uciec od zgiełku miasta i choć przez chwilę poczuć się jak na werandzie na wsi, to warto tu trafić.

Bistro Olkuska

Bistro Olkuska
ul. Olkuska 12
Warszawa

 

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here