W tym roku w ramach Budżetu Partycypacyjnego postawiono na Mokotowie dwie mini biblioteki plenerowe. Pierwsza znajduje się przy kinie Iluzjon na skwerze Antoniego Słonimskiego, a druga na Skwerze Broniewskiego (Puławska/Różana/Dąbrowskiego). 

Nowe Biblioteki Plenerowe
Czym jest biblioteka plenerowa?

Biblioteka plenerowa nie jest żadnym budynkiem ani tym bardziej gmaszyskiem. To po prostu mały obiekt typu zamykany regał lub półki z którego można nieodpłatnie wyjmować książki, aby na przykład poczytać sobie na ławce w parku. 

Te nasze, nowe biblioteki na Mokotowie mają postać pieńków z wydrążonymi schowkami na czytelnicze różności. Wygląda to tak:

DSC_0313

Polecamy:

Jakie są dokładniej zasady korzystania z biblioteki? Są bardzo proste: Możesz wziąć książkę lub czasopismo z półki i zabrać ze sobą. Po przeczytaniu możesz (choć nie musisz) odłożyć je na półkę.

DSC_0314

Piękna idea, prawda? Jest jednak jeden mały problem. Odwiedziłam bibliotekę przy Puławskiej i wszystkie półeczki były puste, ponieważ to do nas, mieszkańców należy zadanie zapełnienia jej. Punkt trzeci zawieszonego regulaminu mówi: Masz zbędną książkę lub czasopismo? Zostaw je tutaj dla innych czytelników 🙂

Dlatego proszę: Przynieś książkę – daj poczytać 🙂

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

2 KOMENTARZE

  1. Kilka dni temu w tych przy Iluzjonie było pełno książek i to całkiem ciekawych – sama omal nie wzięłam do domu zbioru tekstów Wańkowicza (zrezygnowałam, bo i tak mam stosy zaległości do przeczytania). A przedwczoraj przechodziłam i znowu było kompletnie pusto, jakby ktoś zabrał wszystko hurtem : (

    • Po trzech miesiącach regularnego zaglądania i korzystania z zadowoleniem stwierdzam, że jest ciągła rotacja i zdarzają się całkiem ciekawe rzeczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here