bibliobus

Wiedziałam, że istnieje, że ma kilka przystanków i że można w nim wypożyczyć książki. Nigdy jednak nie korzystałam z Bibliobusu. Wczoraj natrafiłam na tę mobilną bibliotekę w czasie spaceru po Zerzeniu. Na parkingu przy kościele stał kamper z napisem Bibliobus.

Podeszłam, przywitał mnie miły pan i opowiedział o idei tej formy wypożyczania książek. Samochód ma trzy przystanki. To Osiedle Zerzeń, Osiedle Las i Osiedle Wawer. Dlaczego właśnie tam stoi mobilna biblioteka? Na dwóch pierwszych osiedlach nie ma jeszcze stacjonarnej wypożyczalni, natomiast ta przy Błękitnej jest obecnie w remoncie.

W Bibliobusie są tytuły dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Przestrzeń samochodu jest wykorzystana do maksimum. Książki są we wszystkich możliwych miejscach. W tej mobilnej bibliotece można nie tylko wypożyczyć, ale także odebrać tytuł zamówiony wcześniej w wypożyczalni przy Trawiastej. Wystarczy zadzwonić pod numer 815 33 21 w.26 albo napisać anin@bibliotekawawer.pl. Zamówione książki zostaną spakowane do Bibliobusa i dostarczone na wskazany przystanek w czasie najbliższego dyżuru.

W Bibliobusie można też zapisać się do wawerskiej biblioteki. Skorzystałam z tej okazji i wreszcie wyrobiłam sobie kartę biblioteczną. Wstyd się przyznać, bo mieszkam w Wawrze już prawie rok 😉 To doskonała okazja, żeby nadrobić zaległości. Nie trzeba wchodzić do budynku i stać w kolejce.

Polecamy:

Mnie się bardzo podoba ta forma wypożyczania książek 🙂 a Wam? Mobilna biblioteka będzie działała co najmniej do końca października. Jeśli chcialibyście wypożyczyć książkę w Bibliobusie, to podaję Wam plan dyżurów.

 

  • Osiedle Wawer (okolica biblioteki przy Błękitnej 32)

poniedziałki godz. 14 – 18

czwartki godz. 11 – 15

 

  • Osiedle Las (boisko przy Łasaka Henryka)

środy godz. 14 – 17

 

  • Osiedle Zerzeń (parking przy kościele Wniebowzięcia NMP)

wtorki godz. 15 – 18

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here