Białołęka wydarzenia

Wakacje!!! I od razu dużo się dzieje. Zapraszam na cotygodniowy przegląd wydarzeń. 

sobota, 23 czerwca

Autobusem i kajakiem czerwonym z przewodnikiem

To już czwarta edycja spływów kajakowych Kanałem Żerańskim i białołęcką Wisłą z gawędą historyczną w ramach projektu „Autobusem i kajakiem czerwonym i z Przewodnikiem” dofinansowanego przez m.st. Warszawa Dzielnicę Białołęka. Start w Porcie Żerańskim. Czas trwaniaspływu ok. 3-4 h. Udział bezpłatny,obowiązuje rezerwacja miejscavetki@wp.pl.

Port Żerański, godz. 9. 30

sobota, 23 czerwca

Polecamy:

Teatry w buszu Australii

W ramach realizacji projektu „Małe Centrum Kultury przy Ostródzkiej” z Budżetu Partycypacyjnego 2018 odbędzie się spotkanie z Marzanną Graff i Aleksandrem Mikołajczakiem pt. „Teatry w buszu Australii – pokaz zdjęć i opowieści o podróżowaniu przez Australię”.

Kościół św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, ul. Ostródzka 172, godz. 10.00

sobota, 23 czerwca

Warsztaty rękodzieła

Biblioteka Nautilus, ul. Pancera 18, godz. 11. 00

sobota, 23 czerwca

Projekcja filmu pt. „Coco”

Biblioteka Nautilus, ul. Pancera 18, godz. 12 30

sobota, 23 czerwca

Podwodny świat – gry i zabawy

Pierwsze z cyklu dziesięciu spotkań dla dzieci i dorosłych. Każde spotkanie odbywa się pod innym hasłem przewodnim, które określa zabawy i gry prowadzone tego dnia. Główne atrakcje spotkań to m. in. stanowiska z eksperymentami, malowanie buziek, puszczanie ogromnych baniek mydlanych, drukowanie chmur w kształtach wymyślonych przez uczestników.

Park Magiczna, godz. 17. 00

niedziela, 24 czerwca

Magiczne spotkania z kulturą

Spektakl „Cmok” w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2018. To autorska wersja popularnej bajki o wawelskim smoku, przystosowana do percepcji najmłodszego widza, ale jednocześnie otwarta na dużo starszego odbiorcę. Nie jest ważne czy jesteś królem, księżniczką czy szewcem. Ważne jakim jesteś człowiekiem. Wracamy do oczywistych wartości. Lepiej jest gdy słońce świeci, owce się pasą, ptaki ćwierkają, wody można napić się wprost z rzeki. Spektakl dla widzów od lat 5.

Park Magiczna, godz. 16. 00

niedziela, 24 czerwca

Rodzinna niedziela w ogrodzie na dachu

W programie m. in. wizualne eksperymenty Kolor Kolektyw, strefa tatuaży, baloniarz, kolorowanki dla dzieci. Ponadto firma Okaidi zaprasza serdecznie wszystkie dzieci razem z rodzicami do swojego stoiska. Tam czeka na Was m.in. konkurs plastyczny „Moje wymarzone wakacje”.

Galeria Północna (Ogród na dachu), ul. Światowida 17, godz. 16. 00

poniedziałek, 25 czerwca

Oratorium Jakubowe

Premiera „Oratorium Jakubowego” Aldony Kraus i Jerzego Cembrzyńskiego na 500-lecie kościoła św. Jakuba. Wykonawcy: Agnieszka Kozłowska, Jerzy Sznajder, Chór Ave, Chór Oktawian, Zespół Jerycho, dyrygent: Barbara Hijewska. Obowiązują bezpłatne zaproszenia do odebrania w zakrystii kościoła oraz w Fundacji AVE (avetki@wp.pl)

Kościół św. Jakuba Apostoła, ul. Mehoffera 4, godz. 19. 00

wtorek, 26 czerwca

Teatralne Poranki z Białołęckim Ośrodkiem Kultury

Teatr I Tak Zagramy zaprasza wszystkie dzieci z opiekunami na niezwykły spektakl improwizowany „Chatka pełna bajek”. Co skrywa mała chatka w lesie? Jak przywołać najpiękniejsze opowieści? Odpowiedzi na te i wiele innych bajkowych pytań czeka na naszych gości podczas niezapomnianej wycieczki do krainy bajek.

Galeria Północna (poziom +1, koło restauracji Kuchnia Marche) ul. Światowida 17, godz. 11. 30

środa, 27 czerwca

Do serca przytul psa

Malowanie tkanin – zajęcia dla dzieci od 8 lat. Zapisy na miejscu w bibliotece lub pod numerem telefonu 22 811 46 38.

Biblioteka nr 46, ul. Kowalczyka 3, godz. 17.00

czwartek, 28 czerwca

Muzyczne czwartki w ogrodzie na dachu – Bachata

Bachata to zmysłowy taniec pochodzący z Dominikany. Prostota kroku podstawowego stwarza olbrzymie możliwości stylingu – charakterystycznego ruchu bioder, klatki piersiowej, ramion oraz głowy. Efektywne figury wykonywane przy dźwiękach rytmicznej, romantycznej muzyki sprawiają, że  przyjemność i apetyt na zgłębianie ruchu w bachacie wzrasta wraz z postępem w nauce.

Galeria Północna (Ogród na dachu), ul. Światowida 17, godz. 19. 00

piątek, 29 czerwca

Komediowy piątek w ogrodzie na dachu

Na zakończenie roboczego tygodnia Galeria Północna wspólnie z Klubem Komediowym zaprasza na cykliczne spotkania z kabaretami. Aktorzy Klubu Komediowego zaproszą gości do oglądania skeczy i spektakli, uraczą zabawnymi historiami z wakacji oraz zaangażują we wspólne tworzenie piosenek i odgrywanie scenek. Z taką dawka dobrego humoru miły początek weekendu jest gwarantowany!

Galeria Północna (Ogród na dachu), ul. Światowida 17, godz. 20. 00

piątek, 29 czerwca

Białołęckie Lato Filmowe – projekcja filmu „Najlepszy”

9. edycja wydarzenia kulturalnego w ramach autorskiego wydarzenia Filmowa Stolica Lata o charakterze rekreacyjnym, w ramach którego zaprezentujemy produkcje kinematografii światowej. Projekcje filmów odbywać się będą przez 10 kolejnych piątków. Wstęp wolny.

Park Henrykowski, ul. Klasyków, godz. 21. 45

A już od 23 czerwca ruszają animacje w ramach projektu Cyrkowe Lato organizowanego przez Białołęcki Ośrodek Kultury. Szczegóły znajdziecie tu.

 

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here