białołęka wydarzenia

Noc Muzeów świętujemy również na Białołęce, a jeśli nie jesteście nocnymi markami, to też znajdziecie coś dla siebie. Zapraszam  na cotygodniowy przegląd wydarzeń.

sobota, 19 maja

II Piknik Naukowy pn. „Białołęcki Kiermasz Wiedzy – Naukowy zawrót głowy”

w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2018, szkoła Mentis przy ul. Słodkiej 2 zamieni się w „laboratorium” gdzie każdy, mały i duży, znajdzie coś dla siebie. To okazja do eksperymentowania, doświadczania, poznawania, zadawania rozmaitych pytań. To również wspaniała okazja do zabawy połączonej z atrakcyjną formą poznawania świata nauki.Osoby odwiedzające festiwal będą mogły wziąć udział m.in. w pokazach naukowych z użyciem CO2, helu, ciekłego azotu i ognia; w warsztatach z fotografii i z robotyki dla dzieci; będzie przygotowany plener malarski; kącik krawiecki oraz majsterkowanie.Na gości będzie czekała masa atrakcji. Dla osób lubiących gry wymagające głębszego zastanowienia się, przygotowania strategii, zapraszamy do spędzenia czasu przy grach planszowych.

Polsko-Angielska Szkoła Podstawowa Mentis, ul. Słodka 2, godz. 10.00 – 16.00

sobota, 19 maja

Polecamy:

Warsztaty wizażu i stylizacji „ODKRYJ SWOJE PIĘKNO, UWIERZ W SIEBIE”

Zajęcia podzielone na części tematyczne: dobór kolorów do typu urody – analiza kolorystyczna (3 godziny) i warsztaty makijażu (3 godziny). Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.razemdlabialoleki.waw.pl.

Środowiskowe Ognisko Wychowawcze TPD, Plac Światowida 3, godz. 10.00 – 17.00

sobota, 19 maja

Siła kobiet – crowfunding. Warsztaty integracyjne dla kobiet w różnym wieku.

Stowarzyszenie Moja Białołęka zaprasza kobiety które lubią podejmować wyzwania, chcą odnosić sukcesy i dobrze się przy tym bawić. Zaprasza także mężczyzn, którzy będą ich wsparciem. Temat spotkania: Crowdfunding – o zdobywaniu środków finansowych na realizację pomysłów.

3 Pokoje z Kuchnią, ul. Głębocka 84, godz. 10.00

sobota, 19 maja

Bajkopodróże – twórcze czytanie

Była Rosja, były Stany Zjednoczone i Izrael, teraz czas na Włochy!
W maju wraz z aktorami Grupa Zaplecze udamy się w podróż do Włoch, gdzie spotkamy niezwykłego chłopca o imieniu Pinokio. O czym myślimy, gdy przypominamy sobie jego postać? Podczas warsztatów przekonamy się, komu urośnie najdłuższy nos.
Bajkopodróże to comiesięczna bajkowa podróż po klasyce literatury dziecięcej połączona z teatralnymi i plastycznymi rodzinnymi warsztatami, prowadzonymi przez aktorów z Grupy Zaplecze. Zajęcia przeznaczone są dla rodzin z dziećmi w wieku 6-10 lat. Obowiązują wcześniejsze zapisy od 4 maja pod adresem mailowym: kasa@bok.waw.pl lub numerem telefonu 22 300 48 00, wew. 1

Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. Van Gogha 1, godz. 11.00

sobota, 19 maja

Nocne Stany Ameryki – Noc Muzeów w BOKu

W tym roku Noc Muzeów będzie można spędzić w kinowej sali przy ul. van Gogha 1 oglądając wybitne pozycje amerykańskiej kinematografii, które sklasyfikowaliśmy pod jednym wspólnym tytułem „Nocne Stany Ameryki”. Seanse rozpoczną się o godzinie 18.00.

Kino na BOKu, ul Van Gogha 1, godz. 18.00

sobota, 19 maja

Wycieczki berlietem na 500-lecie kościoła św. Jakubai i 100-lecie niepodległości

Sprzed stacji Metra Młociny wystartują wycieczki zabytkowym autobusem, w trakcie których uczestnicy zwiedzą z przewodnikiem zabytkową tarchomińską świątynię oraz jej młodszą o 400 lat „córkę” w Płudach, a także inne miejsca, związane z odzyskaniem niepodległości. zapisy mailowe: avetki@wp.pl

Zbiórka przed stacją Metro Młociny, godz. 19.00, 21.15, 23.30 można również dołączyć przy ratuszu Dzielnicy Białołęka 5 minut po starcie każdej wyprawy (19.05, 21.20 oraz 23.35)

niedziela, 20 maja

Warsztaty wizażu i stylizacji „ODKRYJ SWOJE PIĘKNO, UWIERZ W SIEBIE”

Analiza sylwetki, dobór garderoby, style w ubieraniu się, kreowanie własnego stylu (4 godziny).  Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.razemdlabialoleki.waw.pl.

Środowiskowe Ognisko Wychowawcze TPD, Plac Światowida 3, godz. 10.00 – 14.30

niedziela, 20 maja

Przegląd klasycznej animacji, czyli co oglądali rodzice, gdy sami byli dziećmi…

Mówi się, że najlepsze baśnie to te, które zawsze pozostają aktualne. Niezależnie od tego, czy zostały spisane na papirusie tysiące lat temu, czy nakręcone w zaawansowanym 3D w studiu filmowym naszpikowanym elektroniką, ważne jest tak naprawdę to, czy wciąż rozumiemy ich bohaterów. Białołęcki Ośrodek Kultury zaprasza do Kino na boku na spotkanie z klasycznym filmem animowanym, który mimo mijających lat i dekad pozostaje w pamięci kolejnych pokoleń.

Kino na BOKu, ul. Van Gogha 1, seanse rozpoczynają się o 10.00, 11.40 i 13.15.

niedziela, 20 maja 

Spektakl „Podaj dłoń”

W ramach realizacji projektu „Małe Centrum Kultury przy Ostródzkiej” z Budżetu Partycypacyjnego 2018 r., zapraszamy na spektakl „Podaj dłoń” z udziałem Marzanny Graff i Aleksandra Mikołajczaka.

Parafia św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty przy ul. Ostródzkiej 172, godz. 19.00

wtorek, 22 maja

Teatralne poranki z BOK

Spektakl krakowskiego Teatru O rety łączy inspiracje zaczerpnięte z literatury z dobrą zabawą. Poprzez śmiech i interakcję z publicznością aktorzy wciągają małych widzów w wir wydarzeń rozgrywających się na scenie i uczą zasad, którymi warto kierować się w życiu. W najnowszym przedstawieniu Teatru O Rety „Jak Krzyś pomógł rodzicom odzyskać czas” mali goście Galerii Północnej przeniosą się do magicznego świata, w którym najważniejsze są chwile spędzane z bliskimi. Bohaterem opowieści jest Krzyś, mały chłopiec z dużym zmartwieniem – jego rodzice są bardzo zajęci codziennymi obowiązkami i nie chcą się z nim bawić. Tak zaczyna się niezwykła historia, w której Krzyś za pomocą magicznego kufra przenosi się do krainy beztroski i ratuje rodziców z rąk czarownicy Tempory, która zabiera im czas.

Galeria Północna, antresola na poziomie +1, koło restauracji Kuchnia Marche, ul. Światowida 17, godz 11.30

środa, 23 maja

Spotkania z farbami

W ramach realizacji projektu „Po sąsiedzku” zapraszamy na zajęcia dla dzieci  „Spotkania z farbami”.  Zapisy na warsztaty: posasiedzku2018@gmail.com lub pod nr 609 142 482.

Szkoła Podstawowa Mentis, ul. Słodka 2, godz. 15.00

środa, 23 maja

W bibliotece

Zajęcia dla dzieci w wieku 7-10 lat. Zapisy w bibliotece lub pod numerem telefonu 22 614 60 80.

Biblioteka Nautilus, ul. Pancera 18, godz. 17.15

czwartek, 24 maja

Spotkania z farbami

W ramach realizacji projektu „Po sąsiedzku” zapraszamy na zajęcia dla dzieci  „Spotkania z farbami”.  Zapisy na warsztaty: posasiedzku2018@gmail.com lub pod nr 609 142 482.

 Szkoła Podstawowa nr 112, ul. Zaułek 34, godz. 15.00

czwartek, 24 maja

Warsztaty plastyczne – papier mache

Warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 5-8 lat. Zapisy w bibliotece lub pod numerem telefonu 22 675 05 12.

Biblioteka Zielona, ul. Berensona 38, godz. 17.00

piątek, 25 maja

Po sąsiedzku

W ramach realizacji projektu „Po sąsiedzku” z Budżetu Partycypacyjnego 2018 roku zapraszamy na zajęcia dla osób dorosłych, którego tematem będzie malowanie na jedwabiu. Zapisy na warsztaty: posasiedzku2018@gmail.com lub pod nr 609 142 482.

3 Pokoje z Kuchnią, ul. Głębocka 84, godz. 17.30

piątek, 25 maja

Wendo dla nastolatek

Jak wykorzystać swoje możliwości przeciwko napastnikowi? Czy będąc dużo mniejszą od przeciwnika, można skutecznie się obronić? Co oprócz siły fizycznej determinuje skuteczną obronę? Jeśli jesteś zainteresowana poznaniem odpowiedzi na te pytania weź udział w zajęciach z projektu Budżetu Partycypacyjnego 2018 pn. „Obroń się. WenDo sztuka asertywności i samoobrony dla kobiet”. Obowiązują zapisy. W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko i datę urodzenia. Zgłoszenia i szczegółoweinformacje: akostkowska@um.warszawa.pl

3 Pokoje z Kuchnią, ul. Głębocka 84, godz. 16.00

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here