bezpłatne wydarzenia na Białołęce

Jak Wam minął pierwszy tydzień wakacji? Drugi zapowiada się ciekawie, więc jeśli nie wyjeżdżacie to i tak nie będziecie się nudzić. Możecie wybrać spływ kajakowy, warsztaty sztuki cyrkowej, imprezę w rytmie reggae i wiele innych atrakcji. Oto bezpłatne wydarzenia na Białołęce.

sobota, 30 czerwca

Autobusem i kajakiem czerwonym z przewodnikiem

Spływy kajakowe Kanałem Żerańskim i białołęcką Wisłą z gawędą historyczną w ramach czwartej edycji projektu „Autobusem i kajakiem czerwonym z Przewodnikiem dofinansowanego przez m.st. Warszawa Dzielnicę Białołęka. Czas trwania: ok. 3-4 godziny. Obowiązuje rezerwacja miejscavetki@wp.pl.

Port Żerański, godz. 9. 30

sobota, 30 czerwca

Polecamy:

Dni otwarte w przedszkolu Przygoda z Naturą

W programie m. in.: zabawy dla dzieci zawierające elementy pedagogiki waldorfskiej, porozumienie bez przemocy, podążanie za dzieckiem, ekologiczny poczęstunek, zapoznanie z kadrą oraz placówką. Zapisy poprzez e-mail: kontakt@przygodaznatura.edu.pl lub telefon: 690 86 86 86. Więcej informacji tu.

Przedszkole Przygoda z Naturą, ul. Wiśniowy Sad 7, godz. 11. 00

sobota, 30 czerwca

Cyrkowe Lato z BOK

Warsztaty sztuki cyrkowej dla dzieci i młodzieży prowadzone przez instruktorów i akrobatów związanych m.in:. z Państwową Szkołą Sztuki Cyrkowej w Julinku. W ramach bezpłatnych zajęć w Parku Picassa oraz w Parku Magiczna uczestnicy poznają podstawy umiejętności, które – po latach wytrwałych prób i ćwiczeń, cyrkowcy prezentują na najlepszych arenach świata.

Park Picassa, godz. 12. 00 – 14. 00

Park Magiczna, godz. 16. 00 – 18. 00

sobota, 30 czerwca

Reggae Day

W programie poza występami grup takich jak Bob One, Ras Luta, W Innym Stanie także warsztaty bębniarskie, warsztaty dancehall i animacje dla dzieci.

Bar nad Stawem, ul. Modlińska 342, godz. 15. 00

sobota, 30 czerwca

Przygoda w dżungli – gry i zabawy

Drugie z cyklu dziesięciu spotkań dla dzieci i dorosłych. Każde spotkanie odbywa się pod innym hasłem przewodnim, które określa zabawy i gry prowadzone tego dnia. Główne atrakcje spotkań to m. in. stanowiska z eksperymentami, malowanie buziek, puszczanie ogromnych baniek mydlanych, drukowanie chmur w kształtach wymyślonych przez uczestników.

Park „Bociani Zakątek”, ul. Ruskowy Bród, godz. 17. 00

niedziela, 1 lipca

Magiczne Spotkania z Kulturą

Spektakl „Kogiel i Mogiel na fali” w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2018. Woda jest niezbędnym elementem potrzebnym do życia. Jej skażenie powoduje poważne konsekwencje dla flory i fauny. Bohaterowie bajki podczas wycieczki w góry spotkają zwierzęta, które po spożyciu zanieczyszczonej wody znajdują się w śmiertelnym niebezpieczeństwie! Dzielne krasnale zrobią wszystko, aby im pomóc. Będą jednak potrzebowały wsparcia. Spektakl dla widzów od lat 5.

Park Magiczna, godz. 16. 00

czwartek, 5 lipca 

Cyrkowe Akrobacje

Zajęcia sportowe dla dzieci mające na celu polepszyć ich umiejętności motoryczne. Gry i zabawy w formie torów przeszkód, slalomów i nauki figur akrobatycznych.

Park Picassa, godz. 15. 00

czwartek, 5 lipca 

Muzyczny czwartek w ogrodzie na dachu

Galeria Północna tym razem zaprasza na czwartek z salsą.

Galeria Północna (Ogród na dachu), ul. Światowida 17, godz. 19. 00

piątek, 6 lipca

Cyrkowe Akrobacje

Zajęcia sportowe dla dzieci mające na celu polepszyć ich umiejętności motoryczne. Gry i zabawy w formie torów przeszkód, slalomów i nauki figur akrobatycznych.

Park Magiczna, godz. 15. 00

piątek, 6 lipca

Kinołęka – Carte Blanche

W ramach plenerowego seansu filmowego projekcja filmu „Carte Blanche”. Inspirowana faktami historia nauczyciela, który ukrywa przed światem, że stopniowo traci wzrok, by zachować pracę i doprowadzić uczniów do matury. Bohater, w którego wciela się Andrzej Chyra, jest wzorowany na postaci lubelskiego nauczyciela Macieja Białka.

Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. Głębocka 66, godz. 21. 30

piątek, 6 lipca

Białołęckie Lato Filmowe – Sally

Dziewiąta edycja wydarzenia kulturalnego w ramach autorskiego wydarzenia Filmowa Stolica Lata o charakterze rekreacyjnym, w ramach którego prezentowane są produkcje kinematografii światowej. Projekcje filmów odbywać się będą przez 10 kolejnych piątków.  Tym razem projekcja filmu „Sully” w reżyserii Clinta Eastwooda.

Park Henrykowski, ul. Klasyków, godz. 21. 45

 

 

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here