bezpłatne wydarzenia Białołęka

Zima co prawda trzyma jeszcze mocno, ale w powietrzu już powoli czuć wiosnę. No dobra, trochę przesadziłam :), przy takiej temperaturze to chyba niemożliwe. Ale wiosenną atmosferę można już wyczuć w nadchodzących wydarzeniach (warsztaty wielkanocne, zdobienie pisanek, wiosenne porządki). Zapraszam.

sobota, 3 marca

Obroń się. Zajęcia WenDo z samoobrony i asertywności

W marcu startują zajęcia z projektu Budżetu Partycypacyjnego dotyczące samoobrony i asertywności dla nastolatek i kobiet – WenDo. Zapisy, informacje: akostkowska@um.warszawa.pl
W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko i datę urodzenia.

3 Pokoje z Kuchnią, ul. Głębocka 84, godz. 10.30

Polecamy:

sobota, 3 marca

Kawowa Akademia na Ceramicznej. Spotkanie 2

Syfon, driper, aeropres- brzmi tajemniczo? Podczas warsztatów organizatorzy wyjaśnią, co kryje się pd tymi nazwami. Podczas pierwszego spotkaniu  Akademii, przeprowadzony został cupping – profesjonalna degustacja i ocena kawy. Tym razem organizatorzy opowiedzą o alternatywnych metodach parzenia kawy. Warsztaty przeprowadzi JAVA Coffee Company.

Ceramiczna Cafe Bar, ul. Ceramiczna 20 lik. 1 U, godz. 17.30

niedziela, 4 marca

Warszawska scena Variete – Super-Bohaterki

To historie inspirujących kobiet, które zmieniły i zmieniają świat. Malarki, kosmonautki, tancerki, podróżniczki i bohaterki dnia codziennego. Każdy sam będzie mógł odpowiedzieć na pytanie: czy kobiety to na pewno słaba płeć? To pomysł inspirowany między innymi książką „ Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” Eleny Favilli. Na scenie będzie można zobaczyć między innymi absolwentki szkoły cyrkowej, ale też Matyldę Górską – zwyciężczynię Ogólnopolskiego Konkursu Etiud Nowocyrkowych Cyrkulacje, znane z programu Mam Talent – Red Heels oraz Karolinę Banaszek, jak również Martę Kuczyńską ze stowarzyszenia Kejos The-At-Er.

Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. Głębocka 66, godz. 16.00 i 18.00

poniedziałek, 5 marca

Po sąsiedzku – decoupage

Godzinne warsztaty w szkołach dladzieci w wieku od 6 do 16 lat. Tematem będą spotkania z papierem czyli wykonywanie prac z wykorzystaniem papieru. Wykorzystując wzory z serwetek uczestnicy ozdobią jajka styropianowe. Zapisy na maila posasiedzku2018@gmail.com w tytule „SP nr  …” Wiecej informacji tel 609 142 482 Warsztaty realizowane są w ramach projektu z Budżetu Partycypacyjnego 2018 r.

Szkoła Podstawowa nr 31, ul. Kobiałka 49, godz. 16.00

poniedziałek, 5 marca

Spotkanie Varsavianistyczne

Spotkanie varsavianistyczne – Warszawa i utracone arcydzieła.

Zielona Biblioteka, ul. Berensona 38, godz. 18.00

wtorek, 6 marca

Warsztaty kompetencji wychowawczych

Fundacja RoRo zaprasza na warsztaty kompetencji wychowawczych „jak wspomagać poczucie własnej wartości u dziecka?” Spotkanie poprowadzi Justyna Kuczmierowska – psycholog, psychoterapeutka, fotografka, współautorka „Nadziei na nowe życie”, żona, a także mama dwójki wyjątkowych dzieci. Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pomocą poniższego formularza.

http://fundacjaroro.org/zarezerwuj-miejsce/?ee=152

OPS, ul. Porajów 14, godz. 10.30

wtorek, 6 marca

Po sąsiedzku – decoupage

Godzinne warsztaty w szkołach dla 16 dzieci w wieku od 6 do 16 lat. Tematem będą spotkania z papierem czyli wykonywanie prac z wykorzystaniem papieru. Wykorzystując wzory z serwetek uczestnicy ozdobią jajka styropianowe. Zapisy na maila posasiedzku2018@gmail.com w tytule „SP nr  …” Wiecej informacji tel 609 142 482 Warsztaty realizowane są w ramach projektu z Budżetu Partycypacyjnego 2018 r.

Szkoła Podstawowa Mentis, ul. Słodka 2, godz. 16.00

wtorek, 6 marca

Zręczne Paluszki – wiosenne porządki

Dzień coraz dłuższy, a to znaczy, że wielkimi krokami zbliża się wiosna. Czas ruszyć z przygotowaniami, ale jak to zrobić? Tego dzieci dowiedzą się na zajęciach, które zakończą  prostą pracą plastyczną. Dla dzieci urodzonych w latach 2013-2014. Zapisy u bibliotekarzy lub pod nr 614-60-80. Liczba miejsc ograniczona.

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr LVI „Nautilus”, ul. Pancera 18, godz. 17.15

środa, 7 marca

Domowy plac zabaw

Fundacja RoRo zaprasza na zajęcia dla najmłodszych dzieci z opiekunami „Domowy plac zabaw”. Ideą zajęć jest pogłębianie więzi przez wspólną zabawę dzieci i dorosłych oraz forum wymiany doświadczeń rodzicielskich. Uczestnicy i organizatorzy wspólnie będą tworzyć bezpieczną i możliwie pozbawioną ograniczeń przestrzeń do zabaw. Myślą przewodnią spotkań będzie perspektywa dziecka, a zadaniem dorosłych podążanie za nim podczas aktywności ruchowych, edukacyjnych i rozwojowych. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pomocą poniższych linków.

Szczegóły i zapisy:

Grupa 6-12m: http://fundacjaroro.org/zarezerwuj-miejsce/?ee=141

Grupa 1-2 lata: http://fundacjaroro.org/zarezerwuj-miejsce/?ee=25

OPS, ul. Porajów 14, godz. 13.00 (dzieci 6-12 miesięcy), godz. 14.30 (dzieci 1-2 lata)

środa, 7 marca

Po sąsiedzku – decoupage

Godzinne warsztaty w szkołach dla dzieci w wieku od 6 do 16 lat. Tematem będą spotkania z papierem czyli wykonywanie prac z wykorzystaniem papieru. Wykorzystując wzory z serwetek uczestnicy ozdobią jajka styropianowe. Zapisy na maila posasiedzku2018@gmail.com w tytule „SP nr  …” Wiecej informacji tel 609 142 482 Warsztaty realizowane są w ramach projektu z Budżetu Partycypacyjnego 2018 r.

Szkoła Podstawowa nr 112, ul. Zaułek 34, godz. 15.00

środa, 7 marca

Bliżej siebie – wiosenne inspiracje

Cykl warsztatów „Wiosenne inspiracje” organizowany w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2018 r. Uczestnicy zrobią m.in. dekoracje, ozdoby, wielkanocne, pisanki. Zapisy: bs@galeriabs.waw.pl lub telefonicznie pod nr 513 055 876. Liczba miejsc ograniczona.

Galeria B.S., ul. Łazanowicka 18, godz. 18.00

czwartek, 8 marca

piątek, 9 marca

Warsztaty psychoedukacyjne dla rodziców

Fundacja RoRo zaprasza na warsztat: „Empatyczna komunikacja w rodzinie”
To warsztaty uczący zrozumienia, otwartości, budowania nowych relacji i doświadczania mocy NVC.  Warsztaty są częścią projektu „Rodzice na Białołęce, edycja 3” finansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Białołęka.

3 Pokoje z Kuchnią, ul. Głębocka 84, godz. 10.30

piątek, 9 marca

Po sąsiedzku – scrapbooking

Uczestnicy zgłębią tajemnice techniki zwanej scrapbooking, czyli tworzenia i ozdabiania zdjęć „skrawkami” papierów, wstążeczek, kwiatków. Stworzą świąteczne kartki. Zapisy na maila: posasiedzku2018@gmail.com w tytule „3pokoje” Wiecej informacji: tel. 609 142 482

3 Pokoje z Kuchnią, ul. Głębocka 84, godz. 17.30

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here