bezpłatne imprezy na Białołęce

I jak się bawicie? Macie może ochotę na spływ kajakowy, albo piknik, albo plenerowe gry i zabawy? Zapraszam na przegląd bezpłatnych wydarzeń na Białołęce.

sobota, 7 lipca

Autobusem i kajakiem czerwonym z przewodnikiem

Spływy kajakowe Kanałem Żerańskim i białołęcką Wisłą z gawędą historyczną w ramach czwartej edycji projektu „Autobusem i kajakiem czerwonym z Przewodnikiem dofinansowanego przez m.st. Warszawa Dzielnicę Białołęka. Czas trwania: ok. 3-4 godziny. Obowiązuje rezerwacja miejscavetki@wp.pl.

Port Żerański, godz. 9. 30

sobota, 7 lipca

Polecamy:

Latem w ogrodzie – Piknik i warsztaty

Piknik i warsztaty rękodzieła „Latem w Ogrodzie” oficjalnie zainaugurują przybudynkową strefę wypoczynku w 3 Pokojach z Kuchnią. Tematem warsztatów będzie tworzenie rzeźby ogrodowej metodą powertex. Po warsztatach relaks i grill. zapisy: posasiedzku2018@gmail.com).

3 Pokoje z Kuchnią, ul. Głębocka 84, godz. 11. 00

sobota, 7 lipca

Bajkowa Białołęka – Rodzinne spotkania teatralne „Złota rybka”

Interaktywne przedstawienie Teatru Baza. Żona rybaka jest osobą chciwą. W miarę jak jej marzenia się spełniają, chce posiadać coraz więcej i więcej. Nie zna umiaru. Nie potrafi się oprzeć swoim pokusom. Jej zachcianki za każdym razem są spełniane przez Złotą Rybkę. Posłuszny rybak nie umie sprzeciwić się swojej żonie, aż do momentu, kiedy nie wystarcza jej już nawet tron królewski. Pragnie stać się samym bogiem. Bajka ostrzega dzieci przed chciwością i ślepym dążeniem do bogactwa.

Plac zabaw przy ul. Odkrytej, godz. 13.00

bezpłatne imprezy na Białołęce

sobota, 7 lipca

Gry i zabawy „W Krainie Lodu i Śniegu”

Trzecie z cyklu dziesięciu spotkań dla dzieci i dorosłych. Każde spotkanie odbywa się pod innym hasłem przewodnim, które określa zabawy i gry prowadzone tego dnia. Główne atrakcje spotkań to m. in. stanowiska z eksperymentami, malowanie buziek, puszczanie ogromnych baniek mydlanych, drukowanie chmur w kształtach wymyślonych przez uczestników.

Teren rekreacyjno-sportowy przy ul. Magicznej (park Magiczna), godz. 17. 00

niedziela, 8 lipca

Bajkowa Białołęka – Rodzinne spotkania teatralne „Krawiec Niteczka”

Interaktywne przedstawienie Teatru Baza. Jest to opowieść o krawcu z krainy Tajdarajda. Pewnego dnia Cyganka przepowiedziała mu przyszłość. Ma zostać królem, tylko musi wyruszyć na Zachód. Krawiec wyrusza w podróż. Spotyka Stracha na Wróble, z którym dalej wspólnie przemierza świat. Gdy trafia do oczekiwanego miasteczka, dostrzega, że choć wszędzie wokół świeci słońce, nad miastem zawisły chmury, a z nich wciąż pada deszcz… Jest to opowieść o zwykłym, skromnym chłopcu, o dobrym sercu. O tym jak dobre uczynki nieoczekiwanie zostają nagrodzone.

Plac zabaw przy ul. Polnych Kwiatów, godz. 13. 00

niedziela, 8 lipca

Magiczne Spotkania z kulturą

Pokaz magii „Iluzji czar” w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2018.

Organizatorzy zabiorą publiczność w magiczną podróż pełną niespodzianek. Zaprezentują elementy iluzji komicznej, kontaktowej z czynnym udziałem publiczności. W programie zobaczymy: ring spiele – magiczne obręcze, manipulacje chustami, metamorfozę przedmiotów oraz zabawne konkursy magiczne.

Park Magiczna, godz. 16. 00

środa, 11 lipca

Lato w Mieście – „Krawiec Niteczka”

Jest to opowieść o krawcu z krainy Tajdarajda. Pewnego dnia Cyganka przepowiedziała mu przyszłość. Ma zostać królem, tylko musi wyruszyć na Zachód. Krawiec wyrusza w podróż. Spotyka Stracha na Wróble, z którym dalej wspólnie przemierza świat. Gdy trafia już do oczekiwanego miasteczka, dostrzega, że choć wszędzie wokół świeci słońce, nad miastem zawisły chmury, a z nich wciąż pada deszcz. Jest to opowieść o zwykłym, skromnym chłopcu, o dobrym sercu. O tym jak dobre uczynki nieoczekiwanie zostają nagrodzone.

Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. Głębocka 66, godz. 10. 00

czwartek, 12 lipca

Pirackie rzemiosło

Zajęcia dla dzieci w wieku 6 – 10 lat. Zapisy w bibliotece lub pod numerem telefonu 22 675 05 12.

Biblioteka Zielona, ul, Berensona 38, godz. 17. 00

czwartek, 12 lipca

Na głęboką wodę – seans w ramach cyklu Wychodzę z rodzicami

Z propozycji bezpłatnych warsztatów dla dzieci w wieku 3 – 8 lat może skorzystać bezpłatnie każdy rodzic lub każdy opiekun, który zakupi przynajmniej jeden bilet na seans. Miejsce dla dziecka należy zarezerwować pod adresem mailowym: kasa@bok.waw.pl lub numerem telefonu 22 300 48 00 wew. 1 do 6 lipca 2018 r.

Kino na BOKu, ul. Vincenta van Gogha 1, godz. 18. 00

piątek, 13 lipca

Kinołęka – kino plenerowe na Białołęce

Pokaz filmu „Zagubieni”.  Przezabawna opowieść o dziennikarzu przechodzącym kryzys wieku średniego, który trafia na nietypową konferencję prasową, na której mają zostać ujawnione sekrety słynnej konferencji monachijskiej z 1938 roku, na której zadecydowano o losach Czechosłowacji.

Truskawkowe Pole, ul. Truskawkowa 66, godz. 21. 30 

piątek, 13 lipca

Białołęckie Lato FIlmowe – „Boska Florence”

Dziewiąta edycja wydarzenia kulturalnego w ramach autorskiego wydarzenia Filmowa Stolica Lata o charakterze rekreacyjnym, w ramach którego prezentowane są produkcje kinematografii światowej.  Tym razem projekcja filmu „Boska Florence” w reżyserii Stephena Frearsa.

Park Henrykowski, ul. Klasyków, godz. 21. 45

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here