bezpłatne imprezy na Białołęce

I przyszła jesień, ale to nie znaczy, że trzeba siedzieć w domu. Sprawdźcie, jakie bezpłatne imprezy szykują się dla Was na Białołęce w nadchodzącym tygodniu. 

sobota, 6 października

Warsztaty wizażu i stylizacji

W ramach realizacji projektu pn. „Odkryj swoje piękno, uwierz w siebie” warsztaty wizażu i stylizacji: Dobór kolorów do typu urody (analiza kolorystyczna), warsztaty makijażu. Obowiązują zapisy na warsztaty poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.razemdlabialoleki.waw.pl.

Świetlica Środowiskowa TPD, przy ul. Światowida 3, godz. 10. 00

sobota, 6 października

Polecamy:

Bajkopodróże – twórcze czytanki

Podczas październikowych „Bajkopodróży” uczestnicy przeniosą się do Chin, gdzie pewien cesarz miał piękny pałac, otoczony przez wspaniałe ogrody. W tych ogrodach na jednej z gałęzi przysiadywał słowik, który swoim śpiewem uprzyjemniał pracę okolicznym robotnikom i rybakom. Pewnego dnia cesarz dowiedział się o słowiku, i zapragnął aby jemu śpiewał. Otrzymał w prezencie bardzo podobnego ptaka, zrobionego ze złota, który każdego dnia śpiewał tę samą melodię. Cesarz uwielbiał to. Jednak gdy cesarz zachorował, zepsuł się i jego słowik. Jak potoczyła się dalej ta historia? Do czego służą zwykle chińskie pałeczki, a do czego posłużą nam? Uczestnicy przekonają się o tym podczas warsztatu.Przeznaczone są dla rodzin z dziećmi w wieku 6-10 lat. Obowiązują wcześniejsze zapisy kasa@bok.waw.pl lub pod numerem telefonu 22 300 48 00, wew. 1.

Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. Van Gogha 1, godz. 11. 00 

sobota, 6 października

VI Białołęcki Festiwal Klockologiczny

Budowanie z klocków dla wszystkich chętnych, zarówno dzieci, rodziców, jak i dziadków, w ramach „VI Białołęckiego Festiwalu Klockologicznego”. Wszyscy uczestnicy „VI Białołęckiego Festiwalu Klockologicznego” otrzymają pamiątkowy upominek. Organizatorzy proszą o zabranie obuwia na zmianę.

Białołęcki Ośrodek Sportu przy ul. Strumykowej 21, godz. 14. 00

sobota, 6 października

Dzień Węgierski

Jak co roku Białołęcki Ośrodek Kultury wraz z Urzędem Dzielnica Białołęka organizuje Dzień Węgierski. Tegoroczne uroczystości połączone będą z warsztatami szermierki prowadzonymi przez Węgiersko-Polską Szkołę Szermierki Szablą, która kultywuje nauczanie szermierki bojowej. Warsztaty przeznaczone będą dla uczestników powyżej 12 roku życia. Będzie także okazja, by zasmakować węgierskiej kuchni. Przed budynkiem BOK-u odbędą się warsztaty kulinarne, w których uczestnicy przy pomocy szefa kuchni i przy w pełni wyposażonych stanowiskach, ugotują prawdziwe węgierskie potrawy. Warsztaty poprzedzi część teoretyczna, podczas której szef kuchni opowie o zasadach pracy w kuchni, przedstawi podstawowe techniki i kilka trików kulinarnych, które ułatwią pracę. W tej części szef kuchni przybliży uczestnikom zwyczaje kulinarne kuchni węgierskiej. Uczestnicy będą mieli okazję skosztowania wszystkich przygotowanych potraw. Zapisy pod adresem: kasa@bok.waw.pl.

Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. Van Gogha 1, godz. 16. 00

sobota, 6 października

Po sąsiedzku – warsztaty dla dorosłych

W ramach realizacji projektu „Po sąsiedzku” z Budżetu Partycypacyjnego organizowane będą warsztaty dla osób dorosłych – wełna i papierowa wiklina. Zapisy na warsztaty: e-mail – posasiedzku2018@gmail.com lub telefonicznie – nr tel. 609 142 482.

3 Pokoje z Kuchnią, ul. Głębocka 84, godz. 17. 30

niedziela, 7 października

Warsztaty wizażu i stylizacji

W ramach realizacji projektu pn. „Odkryj swoje piękno, uwierz w siebie” warsztaty wizażu i stylizacji: analiza sylwetki, dobór garderoby, style w ubieraniu, kreowanie własnego stylu. Obowiązują zapisy na warsztaty poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.razemdlabialoleki.waw.pl

Świetlica Środowiskowa TPD, przy ul. Światowida 3, godz. 10. 00

niedziela, 7 października

VI Białołęcki Festiwal Klockologiczny

Budowanie z klocków dla wszystkich chętnych, zarówno dzieci, rodziców, jak i dziadków, w ramach „VI Białołęckiego Festiwalu Klockologicznego”. Wszyscy uczestnicy „VI Białołęckiego Festiwalu Klockologicznego” otrzymają pamiątkowy upominek. Organizatorzy proszą o zabranie obuwia na zmianę.

Szkoła Podstawowa nr 356 przy ul. Głębockiej 66, godz. 14. 00

niedziela, 7 października

Białołęckie obchody „Sierpniowego dramatu Płud”

Koncert dedykowany pamięci ofiar tzw. „Sierpniowego Dramatu Płud” (pisałam o tym tragicznym wydarzeniu w poście o białołęckich kapliczkach). W ramach tegorocznych obchodów tej rocznicy odbędzie się wyjątkowy koncert w wykonaniu znakomitych muzyków. Znakomita sopranistka Magdalena Schabowska, solistka największych festiwali w Polsce i zagranicą, Krzysztof Bednarczyk, trębacz – solista Filharmonii Narodowej, chóry – białołęcki Ave oraz ursynowski Ars Chori pod dyrekcją Zbigniewa Tupczyńskiego oraz zespół instrumentalny „Con Passione” wykonają autorską kompozycję Jerzego Cembrzyńskiego „Treny” do słów Aldony Kraus.

Kościół Narodzenia NMP przy ul. Klasyków 21, godz. 19. 00

wtorek, 9 października

Teatralne poranki w Galerii Północnej

w ramach Teatralnych Poranków z Białołęckim Ośrodkiem Kultury zapraszamy dzieci z opiekunami do wspólnej zabawy podczas spektaklu „Opowieści dla króla”, przygotowanego przez objazdowy Teatr I Tak Zagramy.  Interaktywne, zabawne i pouczające przedstawienie dla najmłodszych oparte na literaturze dziecięcej.

Galeria Północna, ul. Światowida 17, poziom +1, godz. 11. 30

środa, 10 października

Spotkanie z dietetykiem

Dyrektor Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi Nr 430 przy ul. Ceramicznej 9a, serdecznie zaprasza rodziców dzieci w wieku przedszkolnym na spotkanie z dietetykiem, dotyczące wpływu żywienia na rozwój i zdrowie dzieci. W programie: główne zasady zdrowego odżywiania dzieci, najczęściej popełniane błędy w żywieniu dzieci, wpływ diety na rozwój mózgu, dieta wzmacniająca odporność najmłodszych. Wykład poprowadzi dietetyk Karolina Gerkowska.

Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi Nr 430, ul. Ceramiczna 9a, godz. 17. 00

środa, 10 października

Bliżej siebie- warsztaty „Babie Lato”

W ramach realizacji projektu „Bliżej siebie” z Budżetu Partycypacyjnego 2018 organizowany jest cykl czterech, trzygodzinnych warsztatów p.n. „Babie lato”. Tematem spotkań będzie makrama. Wykonywane będą m.in. biżuteria, łapacze snów, dekoracje ścienne i inne. Zapisy na warsztaty: bs@galeriabs.waw.pl lub telefonicznie pod nr 513 055 876.

Galeria B.S., ul. Łazanowicka 18, godz. 18. 00

czwartek, 11 października

Gość z książki – wilk

Zajęcia dla dzieci w wieku 5-7 lat. Zapisy w bibliotece lub pod numerem telefonu 22 614 60 80.

Biblioteka Nautilus, ul. Pancera 18, godz. 17. 15

Koniecznie sprawdźcie też ofertę cyklicznych zajęć w 3 Pokojach z Kuchnią.

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here