Bazar spożywczy kojarzy mi się dwojako. Pierwsze skojarzenie z dzieciństwa to bazar z rogu Madalińskiego i Niepodległości (zlikwidowano go i postawiono tam nowy, czerwony budynek SGH). Były tam stragany typu „szczęki”, a ekspozycja towaru odbywała się albo w plastikowych skrzyniach, albo na łóżkach polowych, a to wszystko w oprawie błota i – tu i ówdzie – smrodu. Pamiętacie ten klimat? Na bazarze mało kto dbał o to, żeby było estetycznie i apetycznie.

bazar olkuska
Worki z ziarnami od Planetarian

Drugie skojarzenie bazaru jest kompletnie przeciwne. Już jako dorosła osoba odwiedziłam „La Bouqeria” w Barcelonie. Zobaczyłam i zachwyciłam się. Nie będę się rozpisywać, sami zobaczcie, jaki piękny! Pomyślałam sobie wtedy, że w Warszawie właśnie brakuje takiego miejsca, gdzie można by było kupić świeże produkty dobrej jakości w nieco ładniejszej oprawie niż byliśmy dotąd przyzwyczajeni.

bazar olkuska

Na ulicy Olkuskiej, niedaleko Puławskiej, od dwóch lat działa nowy bazar z aspiracjami. Na razie daleko mu do wielkiej „La Bouqeria”, bowiem mieści się w niewielkim budynku po warsztacie samochodowym, ale jeśli chodzi o asortyment, jakość i sposób podania, Bazar Olkuska to nowa jakość pośród bazarów. Pomysłodawcami bazaru jest pan Paweł Zamoyski oraz firma Rolmex SA. Po wczorajszych odwiedzinach na bazarze pozwoliłam sobie również mailowo zadać kilka pytań jednej z administratorek tego obiektu, pani Paulinie Bujak:

bazar olkuska

Polecamy:

Skąd pomysł na taki bazar i jak znajdują Państwo tak wyszukanych dostawców?
Czy jest jakaś rekrutacja? 🙂  Jakie wymogi muszą spełniać wystawcy?

Pomysł zaczął się przede wszystkim od tego, że chcieliśmy (Rolmex i Paweł Zamoyski) odmienić oblicze ulicy Olkuskiej. Na początku pojawił się tam Music Bar i Burger Bar Pawła, a potem nasza Winkolekcja. Pomimo to, część ulicy nadal była zaniedbana. Z racji tego, że tak jak Paweł jesteśmy (my=Rolmex) fanami zdrowych i pełnowartościowych produktów, pomyśleliśmy, że zaadaptowanie byłego warsztatu samochodowego pod bazar będzie świetnym pomysłem. I udało się! Okazało się, że mieszkańcom Mokotowa (i nie tylko) też brakowało miejsca w okolicy, w którym mogliby zjeść coś ciekawego, napić się dobrego wina i zrobić pełne zakupy.

DSC_0722

Jeżeli chodzi o wystawców, to na początku Pawłowi udało się do nas zaprosić wystawców znanych w całym mieście – m.in. Crazy Butcher, Happy Fish, Damas czy Tutto Bene. Niektórych najemców poznaliśmy na innych bazarach i tak udało nam się zapewnić Klientom szeroki wybór produktów „pierwszej potrzeby”: mięs i ryb, owoców i warzyw, pieczywa i nabiału, a dodatkowo zaoferować inne produkty, których na co dzień (i również okazjonalnie) używamy w kuchni.  Obecnie wygląda to tak, że wystawcy często zgłaszają się do nas sami lub słyszeli o nas od naszych najemców, którzy pojawiają się też na innych targach.

DSC_0727

DSC_0735
Specjały Z DOMU posiadają w swojej ofercie również produkty bezglutenowe i bez laktozy!

DSC_0746

Jeżeli chodzi o rekrutację to faktycznie, zawsze starannie badamy kandydata 🙂 Przede wszystkim próbujemy jego produktów, bo jakość jest dla nas najważniejsza. Zawracamy też uwagę na estetykę produktów i opakowań. Ważną zasadą jest też to, że staramy się, aby każde stoisko było niepowtarzalne. Nasz bazar jest niewielki, dlatego chcemy w jednym miejscu zaoferować jak najwięcej różnorodnych, pełnowartościowych i często niedostępnych gdzie indziej produktów.

DSC_0748
DSC_0733
Jakie są plany na przyszłość? Czy planujecie powiększenie bazaru? 
Czy planowane są w najbliższym czasie jakieś dodatkowe atrakcje?

Obecnie jesteśmy w trakcie adaptacji części bazaru pod mini bistro, w którym będą dostępne zimne przekąski i ciasta. Będzie też można napić się herbaty, kawy i wina. Ważne w tym projekcie jest to, że wszystkie przygotowane dania będą wykonane w całości z produktów dostępnych u naszych dostawców. Liczymy, że spotka się to z zainteresowaniem naszych Klientów, ponieważ to m.in. dzięki nim realizujemy ten pomysł. W związku z tym, wszystkie stoiska na bazarze będą zajęte (co niezwykle nas cieszy) i chcąc się dalej rozwijać, będziemy musieli go rozbudować.

DSC_0750

Co do dodatkowych atrakcji, to 4 czerwca odbędzie się u nas Dzień Dziecka. W tym dniu wystawcy przygotują dla dzieci wiele smacznych niespodzianek. Dodatkowo, pojawią się lody z naturalnych składników oraz animatorzy do zabaw z dziećmi. 18 czerwca odbędą się 2 urodziny naszego bazaru. Każde stoisko będzie oferowało rabaty, pojawią się też prezenty dla dzieci. Dodatkowo, będzie miało miejsce oficjalne otwarcie bistro połączone z degustacją. Dlatego w najbliższym czasie atrakcji u nas nie zbraknie 🙂

10336626_314872002003521_2524174246921775044_nBazar Olkuska, ulica Olkuska 12,

czynny
pon-pt: 10-19
sb: 8.30-16

http://www.bazarolkuska.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/bazarolkuska/

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here