Czy wiecie, że Warszawa ma tak naprawdę nie 18, a 19 dzielnic? 😉 Ta ostatnia to Dzielnica Wisła. Najpiękniejsza, największa i najbardziej różnorodna „dzielnica” w Warszawie. Jeśli chcecie poznać lepiej nadwiślańskie okolice, to koniecznie sprawdźcie projekt „Ahoj Wisło”!, który został przygotowany z myślą o tych, którzy szukają nietypowych sposobów na odkrywanie miasta.

W ramach projektu powstała ilustrowana mapa, gra planszowa i gra miejska. Wszystkie publikacje i wydarzenia są bezpłatne. Materiały w wersji elektronicznej możecie ściągnąć ze strony www.ahojwislo.pl. W wybranych miejscach możecie tez odebrać drukowane wersje publikacji. Ich lista znajduje się na stronie www projektu, w zakładce: O projekcie – Gdzie nas znaleźć.

RODZINNA GRA MIEJSKA

Czy wiecie, że nadwiślańskie okolice skrywają mnóstwo zagadek, ukrytych miejsc i tajemniczych zakamarków? Jeśli chcecie je odkryć wystarczy wziąć udział w grze miejskiej „Czytaj miasto”. Gra polega na odnalezieniu ukrytych punktów i wykonaniu określonych zadań. W ich poszukiwaniu pomaga Karta Gry z mapą i wskazówkami o ukrytych zadaniach. Podczas zabawy poznacie nadwiślańskie okolice z mniej oczywistej strony — odkryjecie to, na co zwykle nie zwraca się uwagi. Zobaczycie, że miasto można poznawać nie tylko patrząc przed siebie, ale też na boki, w górę i pod nogi. Podczas gry będziecie szukać haseł i obrazków na budynkach, znajdować napisy wybite w chodnikach i szukać słów, które ukryły się na nadwiślańskich pomnikach. W grę możecie zagrać o dowolnej porze, w wybranym przez Was czasie. Dla najlepszych czekają nagrody. 🙂 Gra jest aktywna do końca października.

Kartę gry ściągniecie tutaj: GRA MIEJSKA

ILUSTROWANA MAPA

Mapa „Ahoj Wisło!” idealnie nadaje się na rodzinne spacery tropem nadwiślańskich skarbów i atrakcji. Co ważnego robi Gruba Kaśka? Gdzie w Warszawie ukrył się wieloryb? Dokąd prowadzi tajemniczy tunel w Arkadach Kubickiego? Skąd najlepiej podziwiać nadwiślański świt? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, a także mnóstwo ciekawostek historycznych o Warszawie oraz propozycje gier i zabaw dla małych i dużych spacerowiczów to wszystko znajdziecie na mapie „Ahoj Wisło!” 

GRA PLANSZOWA

A to propozycja na odkrywanie Wisły z ciepłej kanapy, w jesienne dni. 😉 Grając w planszówkę „W Rejs” wcielacie się w role kapitanów i kapitanek rejsów po Wiśle. Podczas rozgrywki startujecie przy Grubej Kaśce i płyniecie do mety przy moście Gdańskim, gdzie przywita Was neon „Miło Cię widzieć”. Po drodze zwiedzicie najpiękniejsze miejsca nad Wisłą i odkryjecie nadwiślańską przyrodę. Będziecie plażować, piknikować, bawić się z innymi graczami i zdobywać punkty. 🙂

Polecamy:

Projekt „Ahoj Wisło! – gramy i spacerujemy nad Wisłą” jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.

www.ahojwislo.pl

www.facebook.com/ahojwislo


Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here